Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Proje Hazırlama Eğitimi Verildi

Proje Hazırlama Eğitimi Verildi
1.343 views
01 Temmuz 2014 - 7:22

Soma Kaymakamlığı AB Proje Koordinasyon Birimi ve Zafer Kalkınma Ajansı Soma’da proje hazırlama eğitimi gerçekleştirildi.
26-27 Haziran2014 tarihlerinde Manisa’nın Soma ilçesindeki çeşitli kurum ve kuruluşlardan ekiplere Zafer Kalkınma Ajansı uzmanları tarafından Ajans’ın ve diğer fon kuruluşlarının hibelerinden yararlanmak üzere proje teklifi hazırlama eğitimi verildi.
Soma Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu’nda gerçekleştirilen toplantının ilk gününde Program Yönetimi Birimi’nden Uzman Seray Kılıç Ajans’ın TR33 Bölgesi ( Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak)’nde gerçekleştirdiği faaliyetler ve destek mekanizmaları hakkında genel bilgi verdi; 2015 yılında çıkılması planlanan Kentsel ve Toplumsal Gelişme Altyapı Mali Destek Programı’ndan bahsetti.
Öğleden sonra gerçekleştirilen oturumda ise örnek projeler üzerinden Proje Döngüsü Yönetimi hakkında eğitim verildi ve Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden proje başvurusu yapılmasına ilişkin gösterim yapıldı.
Toplantının ikinci gününde Planlama ve Bölgesel Koordinasyon Birimi’nden Uzman Hüseyin Sökmen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yürütülen ‘’ Dezavantajlı Hibe Programı’’ hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Katılımcılar ile söz konusu Program’ın öncelikleri ve örnek proje konuları istişare edildi. Öğleden sonra gerçekleştirilen oturumda ise katılımcılar farklı gruplar halinde atölye çalışması yaparak sorun ve hedef analizi, strateji analizi, mantıksal çerçeve gibi konularda uygulamalı olarak eğitim alındı.
Soma Kaymakamı M. Bahattin Atçı, ilçemizde bir çok proje üretileceğini ve eğitimlerin devam edeceğini belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!