Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

‘Polisimizin Gözü Kulağı Olun’

‘Polisimizin Gözü Kulağı Olun’
1.493 views
11 Nisan 2014 - 6:14

Türk Polis Teşkilatı’nın 169. yılı çeşitli etkinlikler ile kutlandı. 8 Nisan’da Soma Kaymakamı Atçı ziyareti ile başlayan etkinlikler, Polis şehitliğini ziyaret, şehitler için mevlid okutulması ile devam etti. Etkinlikler Cengiz Topel Meydanında çelenk sunumu, konuşma ve Korupark’ta yapılan ikramlar ile son buldu. Cengiz Topel Meydanında yapılan programda Protokol mensuplarının yanı sıra Emniyette görevli tüm polis memurları, Polis aileleri, şehit aileleri ve yakınları katıldı.
Soma İlçe Emniyet Müdürü Okan Arslan tarafından Atatürk anıtına çelenk sunumu sonrasında günün anlamına ilişkin konuşma Emniyet Müdürü Arslan tarafından yapıldı. Arslan konuşmasında Soma halkından istekte bulunarak asayiş olaylarında polisin gözü kulağı olmasını istediklerini belirtti.
Soma Kaymakamı Bahattin Atçı ise konuşmasında Polisin halkın yanında olması gerektiğini ve bunu vatandaşına hissettirmesi gerektiğinin altını çizdi.
Programa katılanlar ellerinde karanfiller ile Polis korteji eşliğinde Atatürk caddesi üzerinden Korupark aile çay bahçesine kadar yürüdüler. Burada yapılan ikramın ardından Polis Haftası etkinlikleri sona erdi.
‘Suçların çözülmesinde halkımıza ihtiyaç var’
Kaymakam Bahattin Atçı Tüm polis teşkilatının 169. yılını kutlayarak başladığını konuşmasında ‘Ülkemizde çok uzun bir kuruluş geçmişi olan Türk Polis Teşkilatımızın kuruluş yıldönümünde bir aradayız. Hepimiz biliyoruz ki insanların bir arada yaşadığı, toplumsal yaşamın bir arada sürdüğü heryerde güvenlik ihtiyacı vardır. Bu güvenlik ihtiyacı gerek kişiler için gerekse toplumlar için en başta gelen bir ihtiyaçtır. Güvenlik ihtiyacı giderilmeden başka ihtiyaçlarımızda olmayacaktır. Kendini risk altında hisseden toplumlar ve kişiler başka hiçbir şeye bakamayacaktır. Bu nedenle güvenlik ihtiyacının karşılanması ve riskin ortadan kalkması ve bu çok önemli görevin yerine getirilmesi için bir kolluk gücüne ihtiyaç vardır. Toplumların yaşadığı heryerde bu vardır. Bizde de toplumumuzun büyük bir kesiminin görev alanı içerisinde bulunduğu polis teşkilatımız yurdumuzun her alanında zor şartlarda meşakkatli bu görevi canla ve başla yerine getiriyor. Tabiki bu hizmetler özellikle son yıllarda günümüzde çağdaş toplumlarda çok önemli görevler haline gelmiştir. Çünkü hukukun en nazik olduğu kırılgan olduğu noktalar asayiş teşkilatı ve toplumumuzun karşı karşıya geldiği durumlardır. Özellikle benim belirtmek istediğim şey ise halkımızın polis teşkilatına desteği önemlidir. Bunun için de polis teşkilatımızın halkımızın vatandaşımızın hizmetinde olduğunu asla unutmaması gerekiyor. Yanında olduğunu halkımıza hissettirmesi gerekiyor. Bu olduğu zaman Polis teşkilatında oluşan güvende halkımızın da özellikle suçun önlenmesinde ve bastırılmasında olsun bu desteğin verileceğine inanıyorum. Halkımız kendi iyiliğimiz için bu desteği sağlamalı. Kendi aramızda hukuku çiğneyen suçluları barındırmamalı. Bu bizim için son derece önemli. Suçların çözülmesi ve faili meçhul kalmaması için mutlaka toplumsal desteğe ihtiyaç vardır. Soma’da güzel bir asayiş ortamımız var. Gerek Polis Teşkilatı ve gerekse halkımızın tutumunu Allah bozmasın. İnşallah böyle devam eder. Polis Teşkilatımıza üstün başarılar diliyorum. Görevi başında şehit olanlara Allah’tan rahmet diliyorum’dedi.
‘Halka hizmet Hakka hizmettir’
İlçe Emniyet Müdürü Okan Arslan ‘Gücünü halkından ve yasalardan alan, demokratik hukuk devletinin, Atatürk İle ve İnkılaplarının laik Cumhuriyetin teminatı olan Türk Polis Teşkilatının, 169. kurulu yıldönümünü sizlerle birlikte kutlamanın, gurur ve mutluluğunu yaşadığımız törenimize, teşriflerinizden dolayı şahsım ve teşkilatım adına teşekkür ediyor saygılarımı arz ediyorum.
Emniyet Teşkilatımızın en temel görevi; Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Ülkesi ve illetiyle bölünmez bütünlüğünü korumak, halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve Asayişi temin etmektir.
Bu görevlerimizi yerine getirirken en temel prensibimiz; Birey ve toplum odaklı hizmet anlayışı içersinde, bireylerin desteğini sağlayarak, halkımızın güvenlik hizmetlerine olan memnuniyetlerini arttırmaktır.
Toplumun huzur ve güvenliğinin sağlanması, vatandaşın temel hak ve hürriyetlerinin korunması, devlet otoritesi gibi bir çok hayati görevleri üstlenmiş olan polis teşkilatımız, bu kutsal görevi çağın teknolojilerini kullanarak, sürekli kendini yenileyen geliştirerek hukuk kuralları içersinde, mesai kavramı gözetmeden en iyi şekilde yerine getirme gayretindedir.
Soma İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli olarak başarılarımız devam ettirebilmek için, Somalıların güven ve desteğine ihtiyacımız olduğunu hiçbir zaman unutmadık. Çünkü günümüzde çağdaş polislik, yakalanan suçlu oranı ile değil halkla geliştirilen ilişkilerin niteliği halka verilen güven duygusu ve suçu önleme sorumluluğuna halkın katılımını sağlama oranı ile ölçülmektedir. Bu sebeple suçun işlenmeden önce önlenmesi suç ve suçlu ile mücadele somalı vatandaşlarımızın destek ve güvenine en üst seviyede ihtiyaç duymaktayız.
Bugün temin edilmeye çalışılan huzurlu ve güvenli ortamı, polisimizin üstün hizmet anlayışına kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin katkılarının yanında özellikle Somalıların büyük güven ve desteklerine borçluyuz. Bu destek ve güven karşısında bizler de halka hizmetin hakka hizmet olduğuna inancı ile var gücümüzle Soma’nın huzur ve güvenliğini daha üst seviyelere çıkartmak için çalışmalarımıza özveri ile devam edeceğiz.
Bizlerinde Somalılardan bir isteği var. Daha güvenli ve huzurlu bir Soma için Somalılardan polisimizin gözü ve kulağı olmalarını istiyoruz.
Hizmetimizde bize olan katkılarını ve desteklerini esirgemeyen başta Soma halkı olmak üzere sayın Kaymakamımıza kamu kurum ve kuruluşlarına ve sivil toplun örgütlerine teşekkürü bir borç biliyor şükranlarımızı arz ederiz.
Bu duygu ve düşüncelerle vatanı ve milleti uğrana kahramanca mücadelede eden şehitlerimizi rahmetle anıyor milletimizin huzur ve güvenliğini temini için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan çalışan polis teşkilatımızın kahraman mensuplarına, değerli aile fertlerine, şehit ailelerimize, malul, gazi ve emeklilerimize sağlık ve esenlik diliyorum.’dedi.

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!