Soma Karaelmas Gazetesi

Pazarcılar, Yeni pazar istemiyor

Pazarcılar, Yeni pazar istemiyor
71 views
16 Eylül 2021 - 6:01

 

Somalı Pazarcılar, Cumhuriyet Mahallesine yapılacak olan yeni pazaryerini istemediklerini belirterek Belediyenin bu karardan geri dönmesini istediler.

Somalı pazarcılar yeni bir pazaryeri daha istemediklerini dile getirerek Kapalı Pazaryeri önünde basın açıklaması yaptı. Soma Pazarcılarına destek için Soma Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Ayan’da katıldı.
Soma Pazarcılar Derneği Başkanı Coşkun Çayıroğlu Birbirine bu kadar yakın pazarlar varken yeni bir pazar kurulmasına anlam veremediklerini dile getirerek yaptığı açıklamasında “Somalı Pazarcılar açıkta pazar istemiyor. Cumhuriyet Mahallesinde sokak arasında kurulması planlanan pazar yerini Somalı Pazarcılar olarak açıkta ve sokak arasında pazar istemiyoruz.Açık pazar kurulunca pazarcılar olarak çok sıkıntı çekiyoruz. Malum kış geliyor yağmurda çamurda sergi açmak, çok zor oluyor tuhafiyeci esnafı iplerini bağlayacak yer bulamıyor, sebzeci esnafımız çadırları rüzgarlı ve yağmurlu havada parçalanıyor, bu yüzden açıkta pazar istemiyoruz. Cumhuriyet mahallesinde kurulması planlanan pazar yeri diğer pazarlarımıza çok yakın Cuma pazarına 1 km, Cumartesi pazarına 1,5 km, Çarşamba pazarına 1,5 km, birbirine bu kadar yakın pazar yeri varken yeni bir pazar kurulmasına anlam veremiyoruz. 180 bin nüfuslu Akhisar’da 3 pazar var, 1,5 milyon nüfuslu Manisa ilimizde bile 6 pazar yeri var, 105 bin nüfuslu Somamızda 7 pazar var 8. kurulmak isteniyor. Bu yüzden soma belediye meclisinin almış olduğu bu karardan vazgeçmesini istiyoruz. Bize söylenen Cumhuriyet Mahallesi sakinleri pazaryerine gelmekte zorluk çekiyor deniyor, Sadece Cumhuriyet Mahallesi değil, Esentepe, Zafer, Karamanlı, Hürriyet, Sarımsaklı mahallesi var insanlar her yerden pazara geliyor. Bizleri zor duruma düşürmesinler, Pazarcının 1 pazar açması 500 ile Bin TL arasında değişiyor. Belediye Başkanımıza sesleniyorum alınan bu karardan geri dönülsün. Yapılırsa Kapalı Pazaryeri yapılsın. Bu kadar esnafa zor durum yaşatmasın, Bizlerde Soma Belediyesi gibi Soma halkına hizmet veriyoruz. 2-3 Muhtarın gönlünü yapmak için bizi oraya sürüklemesinler’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!