Soma Karaelmas Gazetesi

‘Patron Soma halkıdır’

‘Patron Soma halkıdır’
947 views
18 Eylül 2017 - 8:46

ATO Congresium’da AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığınca düzenlenen “Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısına katılan Belediye Başkanı Hasan Ergene dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

 

‘Biz onların parası ile onlara caka satmıyoruz’

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile yapılan Belediye Başkanları istişare ve değerlendirme Toplantısı’nın ardından Soma’ya dönen Başkan Ergene yaptığı açıklamasında ‘Patron Soma halkıdır biz onların parası ile onlara caka satmak için burada değiliz’dedi.

Ergene açıklamasında ‘Türkiye artık seçim havasına girdi. Bir yıldan az bir zaman kaldı. 2019’a günler sayılı. Cumhurbaşkanımızında bizlere öğütleri oldu. Bütün belediye başkanlarından işleri daha sıkı tutmaları, yatırımları hızlandırmaları, projelerini tamamlamaları 2018 sonu 2019 başı açılışa hazır hale getirmelerini istedi. Bu işleri yaparken hata yapmadan azami dikkat sarfetmek sureti ile halkla diyalog içinde vatandaşın elini sık, gözünün içine bak ve gönlünü al diye 3 öğüdü var. Belediye Başkanlarından katılım %100 oldu. Bizim anlayışımızın odağında halk var. Halka hizmet için burada olduğumuzu unutmayacağız. Günlük yaşantımızda her türlü gösterişten uzak duracağız, Sosyal projelere, sosyal yardımlara doğrudan halka dokunan işlere öncelik vereceğiz. Garibin fakirin önceliği olacak. Onların dertlerine derman olacağız. Gençlere özel önem vereceğiz. Gençleri kazanmak için projelere hassasiyetle özen göstereceğiz. Gençlere ve Kadınlara yönelik projelere önem vereceğiz. Daha tertipli düzenli çalışın, halka çalışırken sıkıntı vermeyin, eğer vermek zorunda iseniz bunu en alt düzeyde tutun’ denildi. Vatandaşın elini sıkacak gözünün içine bakacak ve gönlünü alacağız. Cumhurbaşkanımızın özet talimatı bu. İyi günde kötü günde onların yanındayız. Patron halk, onların hizmeti için hepimiz buradayız. Onların paraları ile onlara caka satmak için burada değiliz.’ dedi.

 ‘Bizde Kavga gürültü olmaz’

Ak Parti seçimleri ile ilgili de açıklamalarda bulunan Başkan Ergene ‘Bizde kavga gürültü olmaz. Biz bu davanın erleriyiz, Bu bir bayrak yarışıdır kime görev verilirse beraber ve bütünlük içinde çalışırız’ dedi.

Ergene ‘İlçe Başkanımız burada görevinin başındadır. Görevini yürütecek ancak önümüzdeki dönem aday olmama kararı aldı. Biz uyum içinde çalıştık. Zaten 3 dönemdir Belediye Meclisimizdeydi. İlçe Başkanlığı döneminde de yararlı hizmetleri oldu. 2 seçim ve 1 referandum geçirdi. 3’ünden de yüzümüzün ve alnımızın akı ile çıktık. Güzel neticeler aldık. En yüksek sonuçlar aldık. Hem İlçe Başkanımıza hem de onunla birlikte görev alan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ama bu bayrak yarışıdır. Yarın bizim içinde söz konusu olacak bu nöbet değişikliği. Bu gayet normaldir.  Hepimiz bunu anlayışla karşılıyoruz. Biz bu davanın hizmetkarlarıyız. Bize nerede görev düşerse orada o işin ucundan tutmaya da her zaman hazırız. İlçe Başkanımda aynı düşüncede. Yine beraber ve bütünüz. Önümüzdeki dönem yeni bir arkadaşımıza görev tebliğ edilecek. Aziz Kır, Mehmet Ali Aksoy, Egemen Bülent Türkmen, Erol Saygılı Genel Merkezden ön görüşme için davet edildi. Bu 4 kardeşimizden biri görevlendirilir yada başka bir isim arayışı da devam edebilir. Bununla ilgili net bir bilgim yok. Salı günü genel merkeze gidilecek. İl teşkilatına davet edilmişler, öz geçmişleri hazırlanarak genel merkeze gönderilmiş. Böyle bir çalışma içerisindeyiz. Ak Parti işini sıkı tutarak titiz çalışır. Daha önce de aynı prosedürler ile başkanlar belirlenmişti. Daha sonra İlçe Seçim Kuruluna kongre tarihi için müracaatta bulunulur. 15 gün sonra kongremizi yaparız yeni yönetime hayırlı olsun der, herkes kaldığı yerden işine devam eder. Bizde kavga gürültü olmaz. Kardeşhane duygular ile birbirimizi sevdiğimiz ve Allah rızası için hizmeti ilke edindiğimiz için bu anlayışla devam edeceğiz. Bende tekrar Belediye Başkanı Adayı yaparlarsa olurum devam ederim. Hizmetleriniz için teşekkür ederiz sizi başka yerde değerlendirmeyi uygun gördük derlerse Hem partime hem Soma halkımıza ayrıca teşekkür ederim. Zamanı gelince bunlarında kararı verilir. Şuanda net bir şey yok. Biz bu davanın eriyiz. Belediye Başkanı da olsak, Meclis Üyesi de olsak, Başka bir şey de olsak yolumuzdan dönmeyiz. Başka bir arayış içine de asla girmeyiz’ dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!