Soma Karaelmas Gazetesi

Özkan’dan Gaziler Günü Mesajı
210 views
19 Eylül 2020 - 11:46

AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali ÖZKAN, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, Aziz Türk milletinin tarihi boyunca şehit ve gazilerin açtığı yolda ilerleyerek coğrafyalar fethettiğini, devletler kurduğunu, en zor şartlar altında vatanına, bayrağına ve istikbaline,candan ve serden geçerek sahip çıktığını belirtti.

Gazilerin, fedakarlıklarıyla nice şanlı zafer ve kahramanlıklarla dolu bir geçmiş armağan ettiğini vurgulayan Özkan, şunları kaydetti:
“Şanlı bayrağımız,onların cesaretleri sayesinde vatanımızın semalarında gururla dalgalanmakta, ezanlarımız minarelerimizden özgürce okunmaktadır.
Milletimiz, atalarımızdan miras kalan kadim, “Ölürsem Şehit, Kalırsam Gazi” anlayışıyla bugün de istiklaline ve istikbaline yönelen tüm tehditlere karşı koymaktadır. Bugün , tüm güvenlik güçlerimizin terörle kahramanca mücadeleleri ve tüm fertleriyle milletimizin tarihinde olan kutlu ve destansı zaferleri bunun en güzel örneğidir. Bu millet gazi millettir. Bu milletin bir ferdi olmak hepimiz için büyük bir gurur kaynağıdır. Bu düşüncelerle bu toprakları bizlere vatan kılan, bugünümüzü kendilerine borçlu olduğumuz tüm kahramanları rahmetle yad ediyor, ‘Allah onlardan razı olsun’ diyorum.
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e İstiklal mücadelesindeki önderliğinden dolayı ‘Müşir ve Gazi’ unvanı verilişinin yıl dönümünü ve Gaziler Günü’nü en kalbi duygularımla tebrik ediyor, tüm gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!