Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

‘Özelleştirmeye Karşı Mücadelemizde Kenetlenmeliyiz’

‘Özelleştirmeye Karşı Mücadelemizde Kenetlenmeliyiz’
2.183 views
22 Ağustos 2014 - 7:46

Termik Santralin Özelleşmesi konusunda sessiz kaldığı söylentilerine cevap veren Bedri Demiraslan ‘Şube olarak bu konularda hiç bir zaman sessiz kaldığımız söylenemez’ dedi.
Tes-İş Sendikası Soma Şubesi Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Başkan Bedri Demiraslan ‘Bu haberlerin çıktığı tarihte Tes-İş Sendikası Soma Şubesi Yönetim Kurulu olarak Sayın Bakan Mehmet Şimşek’in beyanatları neticesinde konuyu görüşmek üzere Genel Merkezimizin bulunduğu Ankara’daydık. Çıkan haberlerden Ankara dönüşü haberdar olduk.
Tes-İş Sendikası Soma Şubesi olarak bu konularda hiçbir zaman sessiz kaldığımız söylenemez” dedi.
Demiraslan, “Bizler Tes-İş Yönetimi olarak bugüne kadar özelleştirme politikalarına karşı her zaman dik duruşumuzu sergiledik. Gerek 1 Mayıslarda, Gerek diğer sendikaların basın açıklamalarında her zaman gereken desteği vermiş bulunmaktayız.
2012 Yılında Kütahya’da, 2013 yılında İzmir’de, 2014 yılında Ankara ve Yatağan’da özelleştirme politikalarına karşı alanlarda şubemizin tüm kurulları ve üyelerimiz ile birlikte alanlardaydık.
Özelleşme ile ilgili Soma Termik Santralının esamesi okunmazken bizler yönetim kurulu ve işyeri temsilcilerimiz ile 2011 yılında ilçemiz pazaryerinde pazarcı esnafımıza el ilanlerı ve özelleştirme karşıtı poşetler dağıttık.
Değerli Somalılar bizler Tes-İş Sendikası yöneticileri olarak özelleştirmenin peşkeş ve talan olduğunu Somamızda yaşayan tüm esnafımızın ve işçimizin bundan mağdur olacağını yıllardır her platformda dile getirmekten hiç bir zaman kaçınmadık. Bizleri sessiz kalmakla itham edenlere şunu belirtmek isteriz ki; Daha düne kadar bu konu ile ilgili ne resmi gazetede, ne Eüaş Genel Müdürlüğünden, Resmi bir yazı ne de üst kuruluşumuz olan Tes-İş Genel Merkezinden ve Türk-İş tarafından tarafımıza yazılı ve sözlü bir bilgi belge olmadan siz değerli basın mensuplarının karşısına geçip nasıl bir demeç vermemiz gerekirdi.
Seaş’ın özelleşmedi ile ilgili yasal süreç 20 Ağustos 2014 tarihinde 29094 sayı ile açıklanmıştır.
Bizler Bursa’da, Kütahya’da, Ankara’da, İzmir’de ve Yatağan’da kar kış demeden eylemler yaptık. Bizler bu mücadeleyi tüm üyelerimiz ile sonuna kadar sürdüreceğimizden hiç kimsenin kuşkusu olmasın.
Bu Mücadelede tek isteğimiz tüm Soma’nın kenetlenmesidir. Çinki sonuçta Somalı olarak bu işten hepimiz zararlı çıkmak istemiyorsak, Nakliyecisi ile, Otobüsçüsü ile, Esnaf Odaları ile açıkçası tüm Soma halkı olarak bu işin peşinde olmamız kendi menfaatimizedir diye düşünmekteyiz’dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!