Soma Karaelmas Gazetesi

Özelleştirmeye Karşı İmza Kampanyası

Özelleştirmeye Karşı İmza Kampanyası
1.337 views
30 Eylül 2014 - 7:55

Tes-İş Sendikası Soma Şube Başkanı Bedri Demiraslan ‘Daha 301 şehidimizin acısını yaşarken, bu özelleştirme ile birlikte halkımızın acısı daha da arttırılmak isteniyor. Soma’nın acısını arttırmayın, bu özelleştirmeden vazgeçin.’dedi.
Tes-İş Sendikası Şube Başkanı Bedri Demiraslan, yönetim ve beraberindekiler Termik Santralin özelleştirilmesine karşı imza kampanyası başlattılar. Sendika önüne kurulan stant da ilk imzayı atan Sendika Başkanı Bedri Demiraslan ‘Üretimine başladığı günden beri İlçemizin gelişmesinde öncü olan Termik Santralimizin Özelleştirilmesi ile karşı karşıyayız. Diğer İllerde yaşanan Özelleştirmelere bakıldığı zaman, Özelleştirmenin işsizlik, yoksulluk, taşeronlaşma, sendikasızlaştırma getirdiği görülmüştür.
Soma büyük bedeller ödeyerek bugünkü durumuna gelmiştir. Kamu eli ile işletilen Termik Santralı, Kamu eli ile kömür üretimi yapan açık ocaklar, Somamız için çok büyük bir denge unsurudur. Santralin satılması durumunda bu denge bozulacaktır. Bedelini de sadece çalışanlar değil bütün Somalılar ödeyecektir.
İlçemizde kömür var, kömür sahaları özel sektöre verilerek, karşılığında santral kuracak anlaşmalar yapılmaktadır. Buna itirazımız olmadı. Ama Kamu eli ile işletilen mevcut santralımızın satılma mantığı Hükümetin yanlış politikaları sonucudur. Elektrik üretiminde Kamu elinde Termik Santralleri kalmalıdır. Halkımız her yapılan enerji özelleştirmelerinden sonra pahalı elektrik kullanmak zorunda kalmaktadır. Bu olumsuzluklara bakıldığı zaman özelleştirmeye hayır diyoruz. İşçimizle, kamyoncu esnafımızla, İlçemizdeki Sendikalarla, Derneklerimizle, Köylümüzle, İşsizlerimizle, Diğer Esnafımızla ve bütün halkımızla birlikte özelleştirmeye hayır diyoruz.
Bilindiği üzere İlçemiz büyük bir maden kazası yaşadı. Daha 301 şehidimizin acısını yaşarken, bu özelleştirme ile birlikte halkımızın acısı daha da arttırılmak isteniyor. E.L.İ de ve SEAŞ’ımızda istihdam açığı varken şehit yakınlarımızı bu Kamu kuruluşlarına almanız gerekirken satıp her şeyden kurtulmak istiyorsunuz. Buradan Hükümete ve Manisa Milletvekillerine sesleniyoruz. Soma’nın acısını arttırmayın, bu özelleştirmeden vazgeçin.
Tüm Soma Halkımızdan Özelleştirmeye karşı başlattığımız imza kampanyasına destek vermelerini istiyoruz.’dedi.
“Santraller vatandır, vatan satılmaz” sloganlarının atıldığı imza kampanyasına Soma Maden İşçileri Sendikası Ege Bölgesi Şube Başkanı Recep Satır ve Yönetimi, Soma Nakliyeciler Kooperatifi Başkanı Mehmet Yağcı, Soma Seyahat Kooperatifi Başkanı Osman Gündoğan, Kömürcüler Derneği Başkanı Nadirhan Hızlı, esnaf ve çok sayıda SEAŞ çalışanı da destek verdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hava sıcaklığına dikkat!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dereceler Soma’nın
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kopya düzeneği ile yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Protokolden tam not
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kültür Evi Ödül alacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuklar Doğada

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!