Soma Karaelmas Gazetesi

Özel Birlik Öğrencileri Gediz Üniversitesi’nde

Özel Birlik Öğrencileri Gediz Üniversitesi’nde
2.162 views
28 Kasım 2013 - 7:51

Özel Birlik Anadolu Lisesi Öğrencileri “Bir Gün Üniversiteli Olmak”  Projesi Kapsamında  Gediz Üniversitesi’ne gezi düzenledi.
Soma Özel Birlik Anadolu Lisesi,  öğrencilerini YGS ve LYS’ye hazırlamak ve motive etmek maksadıyla çeşitli etkinlikler ve programlar hazırlıyor. Bunlardan bir tanesi de çevre üniversitelere düzenledikleri üniversite gezileri.
Bu amaçla 12. sınıf öğrencilerinin moral ve motivasyonlarını artırmak için Gediz Üniversitesi’ne gezi düzenlendi. Bu programın dahilinde 12. sınıf öğrencileri  “Bir Gün Üniversiteli Olmak Projesi ” kapsamında Gediz Üniversite’sinde  istedikleri bölümlerin derslerine girdiler. Ayrıca ders hocaları ile de tanışarak bölümler ve üniversite hakkında bilgi edindiler. Ardından bu hocalardan izin alarak anfi ortamında derslerini dinlediler. Özel Birlik Anadolu Lisesi Müdürü Hamza Yakar: “Öğrencilerin gelmek istedikleri ortamları ve mekanları bizzat görerek, yaşayarak hissetmelerini istedik. Böylece çalışma ve başarma isteklerinin artmasını ümit ediyoruz.” dedi. Derslerin İngilizce anlatıldığı Gediz Üniversitesi’nde hocalarla tanışmak ve anfi ortamında ders dinlemekten büyük bir zevk aldıklarını söyleyen öğrenciler, “hedeflerimizi netleştirdik” dediler.

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!