https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Özel Birlik Anadolu Lisesi’nden Bir İlk

Özel Birlik Anadolu Lisesi’nden Bir İlk
1.716 views
26 Haziran 2015 - 8:12

Özel Birlik Anadolu Lisesi, bu yıl bir ilki gerçekleştirerek, Orta Asya’ya yılsonu gezisi düzenledi.
Geçmiş yıllarda Avrupa’nın çeşitli ülkelerine gezi düzenleyen Özel Birlik Anadolu Lisesi, bu yıl Orta Asya ülkelerine yılsonu gezisi düzenleyerek bir ilki gerçekleştirdi. Coğrafya Öğretmeni İbrahim Türkhan’ın rehberliğinde 9 öğrenciyle yapılan gezide Kırgızstan ve Kazakistan’ın doğal ve tarihî mekânları gezildi. İbrahim Türkhan geziyle ilgili verdiği bilgide: “Okulumuz geçen yıllarda Avrupa ülkelerine gezi düzenlemekteydi. Bu yıl ise Orta Asya’ya gezi düzenlemeye karar verdik. Milli Eğitim Müdürlüğü ve Valilikten aldığımız izinle, gerekli işlemleri bitirdikten sonra, 8-18 Haziran arasında gezimizi gerçekleştirdik. Kırgızstan’da Ata Beyit Şehitliği, Karahanlılar Devletinin başkenti Burana kalıntılarını, dünyaca ünlü Isık Göl’ü, Isık göl Bölgesinde yer alan Kök Cayık Yaylasını, Ceti Öküz Milli Parkını, Aksu Avcılık Parkını, kaplıcaları, Karakol Kayak Merkezini gezdik. Gölde gemi turu yaptık ve öğrencilerimizle yüzdük. Bişkek ve Karakol’daki müzeleri ziyaret ettik. Ayrıca Kazakistan’ın eski başkenti Almatı’ya giderek Akdöbö Parkı ile Medeo Kış Sporları Merkezini gezdik. Kırgızstan’da edebiyatçılarla buluştuk. Öğrencilerimiz ata binme, kımız içme, Kırgız millî yemeklerinin tadına bakma ve gelenek görenekleriyle tanışma gibi çoktan beri merak ettikleri birçok etkinliği yerinde gerçekleştirdiler. Gezip, görülebilecek çok yer olmasına rağmen süremiz izin vermese de, gezimiz, Türkiye’den Orta Asya’ya yapılan ilk öğrenci gezisi olması yönüyle de bizim için ayrı bir öneme sahiptir. Ben geziye izin veren yetkililere, öğrenci velilerimize, okul idaresine, öğrencilerimize ve gezimizde bize ev sahipliği yapan Kırgızstan’lı yetkililere teşekkür ediyorum.” dedi.
Geziye katılan öğrencilerden Hasan Mert Kurnaz: “İşin gerçeği, geziye başlamadan önce aklımızda birçok soru vardı. Kırgızstan ve Kazakistan’ı bu kadar çok seveceğimize, orada bize eşlik eden Kırgız ve Kazak gençlerle bu kadar kısa sürede arkadaşlık kuracağımıza ihtimal vermiyorduk. Özellikle sık sık katıldığımız yemekler ve sürekli gezmek bizi zorlasa da, Türkiye’de bir ilk olan gezimizin önümüzdeki yıllarda devamı gelirse, ilk katılanlardan olacağımızı belirtmek isterim. Kırgızstan ve Kazakistan bizim şimdiye kadar öğrendiklerimizden oldukça farklıymış. Gezimizin her anı güzeldi ama Kırgızstan’da teleferikle 3000m yüksekliğe çıkmak ve Dünya’nın en büyük ikinci volkanik gölü olan Isık Göl’de yüzmek, Kazakistan’da barajın tepesinden 769 basamakla inmek bizim için unutulmazdı. Böyle bir geziye katılmayı herkese tavsiye ederiz. Okulumuza bu geziyi düzenlediği için teşekkür ediyoruz.” dedi.
Velilerden Çetin Yılmaz ise: “Yıllar önce bir iş gezisi için Kırgızstan’a gitmiş, Ata Yurdumuzun güzelliklerini yerinde görme fırsatı yakalamıştık. Bu yıl, böyle bir gezi düzenleneceğini duyunca, oğlumun da oradaki güzellikleri görmesini arzu ederek, geziye katılmasını istedim. Gezi öncesi aklımızda birçok soru vardı ama çocuklarımızın dönüşte geziyle ilgili izlenimlerini dinleyince biz de çok memnun kaldık. Okul idaresine böyle bir geziyi düzenledikleri için veliler adına çok teşekkür ediyorum. Gelecek yıllarda yine gezi düzenlenirse veliler olarak biz de gitmek isteriz.” dedi.
Özel Birlik Anadolu Lisesi Müdürü Hamza Yakar: “Okulumuz yıl boyunca öğrencilerimizin ufkunu açmak için birçok etkinlik gerçekleştirmektedir. Bu yıl farklı bir etkinlik yapmak amacıyla Orta Asya gezisi düzenledik. Katılan öğrencilerimiz ve velilerimizin memnun olması bizi de sevindirdi. Gelecek yıllarda velilerimizi ve mezunlarımızı da katarak bu tip gezilerimizi devam ettirmeyi düşünüyoruz. Ben, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!