Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

OSB’ye Talepler Artıyor

OSB’ye Talepler Artıyor
1.372 views
18 Aralık 2014 - 9:08

Soma Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığında Organize Sanayi Bölgesinin son durumu hakkında toplantı yapıldı. Soma OSB’ye başvuruların devam ettiğini belirten Işık ‘ Bakanlık TKİ ve SEAŞ’ın da müteşebbis heyetine katılmasına karar verdi’dedi.

Soma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hakan Işık, Ak Parti İlçe Başkanı Şeref Kavruk, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Ayan, Soma Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Dursun Solak, Soma Kömürcüler Derneği Başkanı Nadirhan Hızlı, Soma Nakliyeciler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Mehmet Yağcı ve Mehmet Kökgül’ün katılımı ile yapılan toplantı Soma Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleştirildi. Toplantı öncesinde basın mensuplarına bilgi veren Soma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hakan Işık ‘Soma’da yaşanan gelişmeleri değerlendirmek üzere toplandık.  Bakanlıktan TKİ ve SEAŞ Müteşebbis heyetine katılım kararı çıktı. Bu arada Soma OSB’ye 20 tane başvuru var,  burada yer almak için 560 bin m2 kare alan talep ediyorlar. Bu talepler gerçekleşirse kamulaştırma işlemlerinde bittiğinde OSB’miz %80 doluluğa ulaşacak. Bizde bu konuyu hızlandırmak ve Bu konu üzerinde görüşmeler yapacağız. Başkanımız bu konuda çok ilgili. Soma’nın ileri gelenleri olarak diğer konuları da görüşeceğiz. Soma Kömürleri ve işçilerin durumları gibi konuları da görüşüp tartışacağız. Sizlere daha sonra yine bilgi vereceğiz.’dedi

Ak Parti İlçe Başkanı Şeref Kavruk ise ‘Soma’nın sorunlarını tartışmak için burada toplandık’ dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!