Soma Karaelmas Gazetesi

OSB toplantısına İlk kez katıldı

OSB toplantısına İlk kez katıldı
461 views
02 Mart 2021 - 8:06

Soma Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyetine ilk kez katılan Vali Karadeniz, Soma’nın ekonomisi çeşitlendirilmeli’dedi.

Vali Yaşar Karadeniz, Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan, Soma Kaymakamı Fatih Akkaya ile birlikte Soma Belediyesi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen Soma OSB Müteşebbis Heyet Toplantısına katıldı.
Soma OSB Müteşebbis Heyet Toplantısına fiili olarak ilk kez katıldığını ifade eden Vali Yaşar Karadeniz “Soma OSB yeni kurulmakta olan bir organize sanayi bölgesi. İçinde bulunduğumuz sürecin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Organize Sanayi bölgelerinin kuruluş süreci ne kadar sağlıklı ve kendi ayaklarının üzerinde olacak şekilde yürütülürse organize sanayi bölgesi o kadar güçlü ve dinamik bir şekilde yol alıyor” dedi.
Soma’nın ekonomisinin kömüre bağlı olduğuna dikkat çeken Vali Karadeniz “Soma özellikle kömür, linyit kömürü sayesinde ekonomik alanda ciddi anlamda yol almış bir ilçe. Ekonomisinin tamamı kömüre bağlı ancak bunun mutlaka çeşitlendirilmesi de gerek. Kömür var olduğu sürece bu Soma için ciddi bir fırsattır, bu fırsatın değerlendirilmesi de doğaldır. Gelir kaynaklarını ne kadar çoğaltırsanız ilçemiz açısından bugün için öngöremediğimiz riskleri de o kadar azaltmış olursunuz. Organize sanayi bölgesi ile ilgili yapmış olduğunuz bu girişimler, Soma ölçeğinde bir ilçe için mutlaka gerekli ve fiili yapılanma sürecini de en kısa sürede başlatacaktır” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!