https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

ResimLink - Resim Yükle

OSB Bakan Yıldız’ın İki Dudağı Arasında

OSB Bakan Yıldız’ın İki Dudağı Arasında
1.507 views
30 Ocak 2015 - 8:50

Soma OSB için Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın onay vermesi bekleniyor. Soma’nın önünü açabilecek evet sözcüğü için 5 aydır Yıldız’ın iki dudağı arasından çıkacak ‘Evet’ kelimesinin beklendiğini Soma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hakan Işık açıkladı.

Soma’nın maden dışında da iş sahalarının olması için Soma Organize Sanayi Bölgesinin kurulması bekleniyor. Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın ağzından çıkacak ‘evet’ kelimesi beklenirken bir çok firma da OSB’nin ne zaman başlayacağı konusunda net bir bilgi verilmediği için yatırım için başka İl ve İlçelere kaçıyor.  Maden Faciasının ardından Soma’nın önemli olduğunun altını çizerek Başbakanlık önderliğinde toplanacak Bakanlar Kurulu kararı ile OSB’nin bir an evvel hayata geçirilmesinin basit olduğu ifade ediliyor.  Konu ile ilgili Soma Sivil Toplum Kuruluşlarına bilgi veren Soma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hakan Işık ‘OSB Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın onay vermesi için 4-5 aydır bekliyor. Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili müteşebbis heyete SEAŞ ve ELİ’nin katılması bekleniyor. Konu ile ilgili açıklama yapan Soma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hakan Işık ‘Organize Sanayi Bölgesinin ilerlemesinde kilit isim Enerji Bakanı. Sanayi Bakanımız Fikri Işık ile 1 ay önce görüştüğümüzde herşeyi hazır vaziyette beklettiğini ifade etti. Yapılması gereken kamulaştırmadır. Kamulaştırma ile ilgili TKİ ile SEAŞ’ı müteşebbis heyete davet ettik. 4-5 ay kadar da oluyor.  Katılacak yada katılmayacak diye cevap verilmesi için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Taner Yıldız’ın cevap vermesi bekleniyor. Enerji Bakanımız tamam derse Soma OSB’nin bir problemi yok. Sanayi Bakanlığımızda altyapı yatırımı için 15 milyon TL 8-9 aydır bekletiliyor. Biz bu aşamada yine de zaman kaybetmeyelim diye bakanlığımız ile beraber parselizasyon çalışmalarını başladık. Nerede ne tesisi olacak diye başladık. En son taslak Yol, elektrik hatları nasıl olacak diye tekrar kontrol edildi. Önümüzdeki hafta Ankara’da Bakanlıkta bulunan ilgili arkadaşlara gösterilerek ön onay alınacak. Enerji Bakanımız ile görüşebilirsek bu daha iyi olacak. Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili son noktaya geldik. Soma’ya çok gelen firma var. Soma’ya yatırım yapacaklar. Bazı firmalar var. 6 ayda teslim edermisiniz bizim bunu 6 ay içinde yapmamız lazım. Biz bu yatırımı Soma’ya yapmak istiyoruz. 1000 kişi istihdam edilecek dediler. Ama maalesef biz yanıt veremedik.’dedi. Seracılığıda canlandırmayı planlıyoruz diyerek sözlerine devam eden Işık ‘Termik Santralden çıkan buharı kullanmak istiyoruz. Bu 2 OSB’yi de kurabilirsek Soma Madenden başka bir yere dönüşür. Yarın öbür gün maden gidecek diye bir endişesi kalmayacak insanların. Fakülte’de kurulursa Soma bambaşka bir şehir olmaya adaydır’dedi.

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabı

error: Content is protected !!