Soma Karaelmas Gazetesi

Orhan Arslan Mekatronik atölyesi açıldı

Orhan Arslan Mekatronik atölyesi açıldı
66 views
17 Eylül 2021 - 6:02

Hayırsever Münire Arslan, oğlunun adını Soma Bilim Sanat Merkezi’ne bağışladığı 120 bin TL ile kurulan Mekatronik atölyesinde yaşatacak.

Hayırsever Münire Arslan, Bilim ve Sanat Merkezi’ne bağışladığı 120 bin TL ile kurulan Mekatronik atölyesinde oğlunun adını ömür boyu yaşatacak.
Haziran ayında protokolü imzalanan Mekatronik Atölyesi tamamlanarak öğrencilerin kullanımına açıldı.
Açılışa Hayırsever Münire Arslan, Kaymakam Fatih Akkaya, Belediye Başkanı Ali Tulup, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Çakmak, Yunusemre Belediyesi Fen İşleri Müdürü Fuat Balcı, Hayırsever yakınları, Bilim Sanat Merkezi öğretmen ve öğrencileri katıldı.
Kurdelesi Hayırsever Münire Arslan tarafından kesilen atölyenin açılışında konuşan Kaymakam Fatih Akkaya, “Televizyonlarda izlerken Soma’da yok mu böyle hayırsever teyze, amcalarımız, bizim ayağına gitmediğimiz yalvarıp yakarmadan işadamları ve bir sürü insan varken derken Münire Teyzem çıktı biz bişey demeden böyle bir hayra girişti. Allah Hayrını kabul etsin. Eğitime yaptığı için ayrı bir değer taşıyor. Diğer Somalılara da örnek olsun. Bugünün ufak bir anısı olsun’ diyerek plaket takdim etti.
Mekatronik atölyesinde öğrencilerin yaptıkları programlar ve çalışmalar hakkında katılanlara bilgiler verildi.
Hayırsever Münire Arslan Mekatronik atölyesinde eğitim gören öğrencilere, ‘ Okuyun büyük işler yapın ve Türk Bayrağını her yerde sallandırın. Ben mutlu olurum’dedi.
Kaymakam Fatih Akkaya, ‘Bilim ve Sanat Merkezi olarak genellemiyorum. Soma’dan tüm okullar olarak TeknoFest’e bir proje gönderelim. Bunu talimat olarak dile getiriyorum’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!