Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Organizasyon Bozukluğu Velilerin Tepkisini Çekti

Organizasyon Bozukluğu Velilerin Tepkisini Çekti
1.665 views
21 Nisan 2014 - 7:03

8. Ulusal Egemenlik Haftası satranç turnuvasında organizasyon bozukluğu yaşandı. Okullardan yaklaşık 370 öğrencinin katıldığı Satranç turnuvası için daha geniş bir yer tutulmaması tepkilere yol açtı.
Öğretmenevi bahçesinde yapılması planlanan ancak yağış olması nedeni ile öğretmenevi bahçesinde bulunan kapalı alanda yapılan satranç turnuvasına katılım fazla olunca ortalık karıştı. Veliler ile iç içe hazırlanan masalarda yapılan satranç turnuvasında veli müdahalesine engel olunamadı. Masalar ile veliler arasına çekilen ip ile çözüm bulmaya çalışıldı. İpleri geçen veliler neredeyse masadaki öğrencilere karışmaya başladı. Çocukların eğlenmesi için yapılan yarışmada çocuklar resmen piyon olarak kullanıldı. Organizasyonu beğenmeyen bazı veliler çocuklarını turnuvaya sokmaktan vazgeçti. Veliler yaptıkları açıklamalarında ‘ Organizasyonu kim düzenlemişse hiç beğenmiyoruz. Çocukları ile veliler karşı karşıya olur mu? Bir program düzenliyorsan, katılımın fazla olacağını tahmin ediyorsan, doğru dürüst bir yerde yaparsın. Bu nasıl bir program. Bir çok veli masaya gidip karışıyor. Bazı çocuklar için masa bile yok. Masa boşalacak çocuklar öyle satranca oturacak. Çocuklar yarım saat yer boşalsın diye beklesin. Sonra masaya oturup birde anne babaların karşısında oyun oynasın. Biri bağırır “hamlen yanlış” diğeri “hata yaptı” diye seslenir. Bu da yetmiyormuş gibi etrafı naylonlar ile çevrili havasız bir yerde oyun oynanıyor. Böyle bir organizasyon olmaz olsun’ dediler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!