Soma Karaelmas Gazetesi

ORGAN BAĞIŞINA İLGİ YOK

ORGAN BAĞIŞINA İLGİ YOK
1.099 views
02 Ağustos 2013 - 7:09

Soma’da 2005 yılından sonra kurulan organ bağışına yeteri kadar ilgi yok. Yaklaşık 10 yıldan bu yana organ bağışı kabul eden Soma Devlet Hastanesi bağış için Somalı vatandaşları bekliyor.
Soma Devlet Hastanesi’nde organ bağışı kabul ettiklerini ifade eden Başhekim Rüştü Parlakgüneş, bugüne kadar yapılan bağış sayısının çok düşük olduğunu söyledi.
Türkiye’de 22 bin 500 kişinin organ nakli beklediğini ifade eden Parlakgüneş ‘Türkiye’de halen yürürlükte olan “Organ ve Doku Alınması, Saklanması ve Nakli Hakkında 2238 Sayılı Kanun” doğrultusunda 18 yaşını dolduran kişiler, akli dengesi yerinde olan tüm vatandaşlar ölümlerinden sonra kullanılmak üzere organ ve dokularını bağışlamak istediklerinde, sağlık kurum ve kuruluşlarında bulunan organ bağış bürolarına başvurmaları yeterli oluyor. Başkalarının yaşamına yardımcı olmak için organ bağışında bulunulmasını çok önemli.’ diye konuşsa da insanların aklında yer eden bir diğer husus ise dini boyutu. Dini açıdan yapılan bir çok açıklamada caizdir dense de insanların aklında kalan soru işaretleri bir türlü çözülemiyor.

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
   “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!