https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Ören; “Ak Parti Turgutlu’da 50 TL’lik Çek Dağıtıyor”

Ören; “Ak Parti Turgutlu’da 50 TL’lik Çek Dağıtıyor”
1.830 views
19 Mart 2014 - 7:45

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa Milletvekili Hasan Ören Soma’ya yaptığı ziyaretinde, Turgutlu Belediye Başkanı Serhat Orhan’ın Belediye adına “7 Eylül Stadyumunda” 50 TL’lik alışveriş çeki dağıttırdığını belirtti.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa Milletvekili Hasan Ören, “AKP her zaman yaptığı gibi insanların onuruyla, haysiyetleriyle oynayarak, Turgutlu’da ikinci defa yaşanan ve bugünde yaşanmaya devam eden olaylardan bir tanesini Turgutlu Belediye Başkanı Serhat Orhan yaşatmaya devam ediyor. Binlerce insanı stadyumda ve belediye de toplayarak onlara 50 TL’lik belediyenin kasasından çıkan parayla ödenecek şekilde çekler dağıtıyor. Bunu o kadar pervasızca yapıyor ki, bu aslında 298 sayılı seçimlerin temel hükmü ve seçmen kütükleri hakkındaki kanunun 152. maddesine aykırı. Seçim yasakları başlamış olduğu halde bunu yapabilme ancak bunun eşdeğer anlamı şudur; Ben hukuku takmıyorum. Ben hukukla ilgili hiçbir şey olayı dinlemiyorum. Ben hukuktan daha üstünüm” mantığını yürütmesinden kaynaklanıyor. Ben Manisa Milletvekili Hasan Ören olarak Turgutlu Cumhuriyet Başsavcılığına giderek, bununla ilgili suç duyurunda bulundum. Diğer arkadaşlarımız ise seçim kurulu hakime giderek, yapılanın doğru olmadığı ile ilgili şikayet dilekçelerini verdi.Buna rağmen hala daha bugün yani 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Gününde bile binlerce insana sokakta bu çekler dağıtılıyor. Bu sorulduğunda da “belediye kasasından seçimden sonra ödenecektir” diye bilgi aktarılıyor. Biz Turgutlu Belediye Başkan Adayı yani AKP’li Serhat Orhan’ı tanıyoruz. İmar değişikliği ile abisinin kayınvalidesinin üzerine yaptığı 600 bin liraya aldığı yerdeki imar değişikliği ile 3 katın 6 kata çıkıp 600 bin liranın 18 trilyona çıktığı böylesine bir rantın Serhat Orhan’a yendiği günden biliyoruz. Bununla ilgili de dava açılmıştır kendisine ama son yaptığı olay gerçekten Türkiye’de emeği ile, alın teri ile geçinen ve bir çok ihtiyacı olan insanlarımıza onurlarını kırıcı, onurlarını zedeleyici bir olay. Biz de yarın belediyeyi kazandığımızda yapacağız. Ama seçime 10 gün kala sokaklara insanları yığarak, 70-80 yaşında annelerimiz 50 TL’lik çek uğruna 50 TL’lik seçimle ilgili bir yardım yapılması bence doğru bir anlayış değildir. Yapılan yardımlarla ilgili görevlendirilmiş insanlar bu yardım karşılığında Ak Parti’ye oy istemekte, o insanların zayıf noktalarından girilerek, o insanların zafiyetinden yararlanılmaktadır. Cenab-ı Allah’ın söyledi şudur; “bir elin aldığı verdiğini bir el görmeyecek”. Bizim anlayışımız budur. O insanlara yarın biz daha fazla yardım edeceğiz. Ama onları teşhir etmek, onlara bu toplumun önünde onurlarını kırıcı şekilde davranmak bence doğru bir anlayış değildir. Bu yapılanın doğru olduğuna inanmıyorum. Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığım şikayet dilekçemde de bununla ilgili gerekli işlemin yapılacağını Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından bizzat söylenmiştir. İnşallah hukuksuzluk bu ülkede hüküm sürmesin. Yasama, yürütme, yargı. 3’ü birbirinden bağımsızdır. Eğer ülkede yargı olmaz ise o zaman kim kimin hakkını nerede, nasıl arayacak. İnşallah bu yargıya kendilerinin ihtiyacı olmaz bir Türkiye’nin olduğu günleri yaşarız” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!