https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Onlar Artık “Belgeli Baba”

Onlar Artık “Belgeli Baba”
1.146 views
26 Ocak 2015 - 8:51

Soma Nakliyeciler Kooperatifi İlkokulunda başlayan Baba Destek Eğitim Programını tamamlayan 19 öğrenci velisi belgelerini alarak babalıklarını tescillediler.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Anne Çocuk Eğitimi Vakfı (AÇEV) işbirliği ile Soma Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü göretiminde Nakliyeciler Kooperatifi İlkokulu Öğretmeni AÇEV eğitimcisi Kadir Özdemir tarafından Okul öğrenci babalarına destek eğitimi tamamlandı. Başarılı olan 19 baba belgelerini eşlerinin ve çocuklarının katıldığı bir program ile aldı. Programa Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Öney, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İsmail Erdinç, Okul Müdürü Gülhan Erşin ve AÇEV Eğitmeni Öğretmen Kadir Özdemir katıldı. Konu ile ilgili bilgi veren Eğitmen Kadir Özdemir ‘ Bu eğitimde babalarımıza çocuğun gelişiminde rolü, çocuğu dinleme ve anlama, olumlu davraışı geliştirme, çocuğun bilişsel, duygusal, fiziksel ve cinsel gelişimi, çocuğun sorumluluk kazanması gibi konularda bilgiler verildi. Bu seminere toplam 19 baba sürekli gelerek sertifika almaya hak kazanmıştır’dedi. Halk Eğitim Merkezi Müdürü İsmail Erdinç ‘BADEP, Türkiye’de babaların çocuklarının gelişiminde daha etkin ve olumlu bir rol oynamaları için geliştirilmiş, bilimsel temelli bir eğitim programıdır. Katılımcı babalar; çocuk gelişimi ile ilgili bilgi düzeylerini artıran, iletişim becerileri kazanmalarını sağlayan ve bunun sonucunda daha demokratik tutumu benimsemelerine yol açan eğitimler alıyor.  Program 7-11 yaş dönemi çocuklarının babalarına yönelik olarak uygulanıyor. 14 hafta süren, haftada 2 ila 2,5 saat süreyle uygulanan 12 haftası babalara 2 haftada annelere eğitim yapılmıştır.’dedi. Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Öney ise ‘ BADEP etkili bir programdır. Bu programın okulunuzda uygulanması çok memnuniyet vericidir. Diğer okullarda da bu programın yaygınlaşmasını istiyoruz’dedi. Başarılı olan babalara belgelerinin takdim edilmesi ile program sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!