Soma Karaelmas Gazetesi

Önder Adar, Belediye Başkan Aday Adaylığından Çekildi

Önder Adar, Belediye Başkan Aday Adaylığından Çekildi
2.849 views
08 Ekim 2013 - 8:09

Eylül ayında CHP’den Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayan eski Belediye Başkanı Önder Adar yaptığı basın açıklamasıyla adaylıktan çekildiğini bildirdi.
Önder Adar’ın adaylıktan çekilmesiyle ilgili yaptığı basın açıklaması şöyle:
“Değerli Soma’lılar ; Bilindiği üzere 2014 yılının mart ayında gerçekleşecek yerel seçimlere 6 aydan daha az bir zaman kalmıştır. Bu süreçte Soma Belediye Başkanlığına beş yıl daha hizmet edecek, yeni başkanınızı seçeceksiniz. Gerek seçim döneminin gerekse seçim sonrası vuku bulacak dönemin, öncelikle Soma’ya hayırlı olmasını temenni ediyorum.
Biliyorum ve inanıyorum ki ; her zaman Soma ve Soma’lılar herşeyin en iyisine ve en güzeline layıktırlar… Cumhuriyet Halk Partisi Soma İlçe Teşkilatı ve Yönetim kurulu üyelerinin, samimi olduklarına inandığım ısrarlı talepleri sonucu bende şahsım adına gerçekleşecek seçimlerde CHP Soma Belediye Başkanlığına aday oldum.
Aday olduğum tarih 2 Eylül 2013 günüydü ve aday olmanın son günü olmasına rağmen kimsenin resmen aday olmadığı tarafıma ifade edilmişti. Ancak aradan iki gün çıktıktan sonra 2 arkadaşımın daha, Cumhuriyet Halk Partisinden adaylık başvurusu yaptığını öğrendim. Gelinen noktada adına ama ön seçim ama temayül yoklaması ne dersek diyelim, Soma’da CHP’yi temsil edecek Belediye Başkan adayı ismini belirlemek için üyelerin yada delegelerin önüne konulacak sandık ile seçilmesi yönünde, CHP Genel Merkezinin bir eğilimi olduğu haberini almış bulunuyorum. Ve bugün öğrendiğim bu haber tarafıma iletilince daha önce başvurumu yaparken de CHP İlçe Başkanı sayın Murat BAYRAMOĞLU ve bazı yönetim kurulu üyesi arkadaşlara çok net bir şekilde ifade ettiğim üzere ; Gerçekleşmesi muhtemel bir önseçim de kutuplaşmalara sebebiyet vererek zaten var olan parti içi düşmanlık ve hizipleşmeleri daha da arttırmak, seçmenlerin karşısında iyice bölünmüş bir CHP görüntüsüne sebep olmak benim onbeş yılı aşan siyaset yaşamım da kesinlikle arzu etmediğim bir durumdur.
Bu tür seçimler ile ortaya çıkan ve halk tarafından onay görmeyen başkan adaylarının bu parti çatısı altında daha önce aldığı kötü sonuçlar da ortadadır. Adaylık durumunu bu şartlar dahilinde, 25 yıllık hayat arkadaşım eşim Biray ADAR ile bir defa daha değerlendirme zorunluluğu hasıl olmuştur. Tecrübelerimiz bizlere ; Halk adına partilerin adaylık teklifi götürdüğü başkan adaylarının kendiliğinden ortaya çıkan adaylara göre çok daha başarılı olduğunu göstermektedir.
Eğer amaç Soma’da AKP dönemini sona erdirmek ve CHP bayrağını Soma Belediyesinin Burçlarına dikmek ise; Herşeyin başında önce parti içi birlik ve beraberlik olması gerekmekte ve daha sonra mevcut diğer partilerin seçmenlerinin desteğinin sağlanması icap etmektedir.
Ancak üzülerek söylüyorum ki parti içinde bazı arkadaşların derdi Soma’da seçim kazanmak falan değil, kendilerini Belediye Başkan adayları marifetleri ile bir yerlere taşıtmak ve aynı zamanda birilerinin önünü kesmektir.
Sizlere belirttiğim önseçim koşullarında ise , seçim kazanmanın temel şartı olan birliğin ve beraberliğin sağlanmasının çok zor olduğu düşüncesi sonucu, üyesi olduğumuz CHP’ye istemeden bir zarar vermemek amacı ile sevgili eşim ile birlikte verdiğimiz karar gereğince ; 2014 Mart ayında gerçekleşecek yerel seçimlerde, Soma Belediye Başkanlığı için Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP ) Belediye Başkan Aday Adaylığından çekildiğimi sizlere ifade etmek istiyorum.
Bu konuda her dönem benden açık desteklerini esirgemeyen sevgili dostlarıma, buradan teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Beni anlattığım süreç ile ilgili olarak en iyi onların anlayacağına da yürekten inanıyorum. Diğer iki adaya olası bir önseçimde veya temayül yoklamasında başarılar diliyorum. 6 ay sonra gerçekleşecek yerel seçimlerde, tüm partilerin belediye başkan adaylarının ve meclis üyesi adaylarının teker teker hepsinin yolunu Cenab-ı Allah açık etsin diyor ; Herkese en derin sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum”dedi.

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!