https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

“Öküz Öldü Ortaklık Bozuldu”

“Öküz Öldü Ortaklık Bozuldu”
1.430 views
18 Ağustos 2015 - 7:58

MHP Soma İlçe Başkanı Vedat Erdem, 13 Mayıs 2014 İlçemiz Somada Ekonomik, sosyolojik, psikolojik krizlerin başlama takvimi günü olarak tarihe geçtiği zaman dilimidir.Nedense o günden beri Soma ile ilgili karanlık bir gelecek ima etmemize rağmen iktidar partisi Soma Temsilcileri tarafından her hangi bir önlem alınmaması ilçe içerisinde bu gün için yaşanan krizlerin habercisi olmuştur” dedi.
İlçe Başkanı Vedat Erdem açıklamasında, “Gerek odalarımız gerek sivil toplum kuruluşları bir araya sık sık gelerek ilçemiz üzerindeki kara bulutların dağılması ve ekonomik olarak tekrardan canlılığın sağlanması için görüş alışverişleri yapmaktadırlar.İlçemiz içerisinde Dev Enerji Firmalarının yatırımları mevcuttur.Ancak Bu firmaların İlçemize kısa süreçte fazla bir getirisi olmayacağından bu gün için acil bir takım önlemlerin ivedilikle alınması şart olmuştur.
Ne yazıktır ki İlçemiz yüzde otuzuna yakın kesimin Maden işçisi olması Soma ekonomisinde en büyük rolü oynamıştır.Soma kömürleri A.Ş Soma ilçemizin ekonomik yönden kaderi olmuştur.Bu bağlamda bu olayın gerçekleşmesinde AKP iktidarı ve yöre millet vekilleri ile Bölge temsilcileri en büyük etken olmuşlardır.
İktidar Patron ilişkileri Ekonomik ve Siyasi Çıkarları perçinlemiş Soma Halkı Köle olmak suretiyle el ele kol kola birlikteliklerin mükafatlarını her alanda almayı başarmışlardır.13 Mayıs 2014 yaşanan Maden katliamı AKP İle Patron arasındaki aşkı bitirmiş nikahı bozmuşlardır.Ancak yılların vermiş olduğu çıkar ilişkileri gebeliği AKP iktidarının el altından Soma Kömürleri Firmasını koruduğu net olarak ortadadır. Enerji Magazin Dergisinde Soma Kömürleri Firmasının SGK’ya 17 milyon 541 bin 168 lira borcunun olduğu ortaya çıkarmıştır.Yine İlçemiz Soma da Yer altı maden işçisi tazminatları ödenmemiştir.Esnafa olan yaklaşık 17 Milyon Borç ödenmemiştir.
Soma Holding Bünyesinde bir çok şirketin varlığı devlet tarafından iyi bilinmektedir.Holding Patronunun ne kadar doğruluk payı vardır bilinmez ancak söylediği bir söz bir çok soru işaretini de beraberinde taşımaktadır.Maden Faciası ile ilgili Tutuklanan Oğlunun Serbest bırakılması halinde Hem İşçi Tazminatlarını hemde esnaf borçlarını ödeyeceğini beyan ettiği söylentileri bizlere kadar ulaşmıştır.Ayrıca Yine Soma Holding MERZİFON DA Santral inşa ettiği söylenmektedir.Ortaya çıkan şu ki AKP ile olan güçlü ilişkileri Bu firmaya cesaret vermiş Devlet Yaptırım gücünden muaf kılmıştır. SOMA KÖMÜRLERİ A.Ş ELİNDE OLAN KÖMÜR SAHALARI ALINMALI BAŞKACA YATIRIMCI FİRMALARA İHALE EDİLMELİDİR.
İlçemizde Mevcut Kömür Santraları var iken ve Bir kaç adet daha yapılacak Kömüre dayalı Termik Santralarının T.K.İ bağlantılı kömür alım garantisi mevcuttur.Bu durumda Soma Holding Madem ki Soma Esnafının ve Maden işçisinin Paralarını ödemiyorsa TMSF Üzerine Düşeni yapmalı Kömür sahalarını ihale usulü Başka yatırımcı firmaya veya firmalara devretmelidir.Alan Firmadan gelen gelirler ile Hem devlet Amma alacağını tahsil edeceği gibi hemde Soma Esnaf ve işçisinin Alacakları tahsil edilerek Soma ilçesi eski günlerine kavuşması sağlanmış olacaktır.Bu konuda Tüm Soma Halkını Kamuoyu oluşturması gerekmektedir.Soma da işsizlik böylece son bulacaktır” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!