Soma Karaelmas Gazetesi

“Okumuş İnsanlar” Soma’lı Çocukların Yanında

“Okumuş İnsanlar” Soma’lı Çocukların Yanında
1.437 views
07 Temmuz 2014 - 7:09

Soma’da Öğrenci kolektiflerinin düzenlemiş olduğu “Okumuş İnsan Halkın Yanındadır” kampanyası kapsamında Soma’ya gelen üniversiteliler, maden faciası ile sarsılan çocukların neşe kaynağı oldu. Şarkılar eşliğinde eğlenen çocukların mutlulukları gözlerine yansıdı.
Türkçe, matematik, resim, tiyatro, heykel, kukla gibi derslerle çocukların hem okul eğitimine hem de yaratıcılıklarını geliştirmesine yardımcı olan üniversiteli öğrenciler, yaşanan maden faciasının ardından çocukların yaralarını sarmak için Soma’da yaz okulu açtı.
Etkinlik kapsamında Soma Bülent Ecevit parkı içerisinde bir araya gelerek şarkılar söyleyen ve oyunlar oynayan çocukların yaşadığı mutluluk ve sevinç gözlerinden okundu.
Çok eğlendiğini ve yeni arkadaşlar edindiğini söyleyen 10 yaşındaki Cemre Uysal, “ Soma’da daha önce bu tür etkinlikler yoktu. Yaz tatillerinde sadece Kuran kursları veriliyordu. İlk kez böyle bir etkinliğe katılıyorum çok eğlenceli” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hava sıcaklığına dikkat!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dereceler Soma’nın
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kopya düzeneği ile yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Protokolden tam not
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kültür Evi Ödül alacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuklar Doğada

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!