Soma Karaelmas Gazetesi

Okulların Tartışması Gün Geçtikçe Büyüyor

Okulların Tartışması Gün Geçtikçe Büyüyor
2.794 views
11 Eylül 2014 - 7:28

Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu ve Linyit Anadolu Lisesi arasındaki problem gün geçtikçe büyüyor. Pazartesi okulların açılması ile birlikte ne olup biteceği ise merak ediliyor.
2012-2013 Eğitim Öğretim yılında zorunlu eğitim kapsamında açılarak Linyit Lisesi yanında bulunan ek binada eğitim öğretim hayatına başlayan Yunus Emre İmam Hatip Ortaokuluna Linyit Lisesi binasının verilmesi sözünün ardından Linyit Lisesi eski mezunları ayağa kalkarak okullarına dokunulmamasını istemişti. Valilikten onaylanan bu yazı sonrasında Linyit Lisesi eski mezunları, öğrencileri ve velileri okullarının taşınmaması için yürüyüş yaptı. Ardından geçtiğimiz gün ise Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu kendilerine söz verildiğini ve bu sözün arkasında durulması gerektiğinin altını çizdi. Okulların açılmasına günler kala çıkan bu problem bir türlü aşılacağa benzemiyor. Kararın ne yönde olacağı ise netlik kazanmış değil. Linyit Lisesi’nin ek binasında eğitim öğretime başlayan Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu yeri olmamasına rağmen yaklaşık 90 öğrenciyi kayıt yaptığı ortaya çıktı. Okulların kapanmasına aylar kala Linyit Lisesi Okulunun taşınmasına kesin gözü ile bakılmış ve bu yönde öğrenci kayıtları yapıldığı belirlendi. Ancak diğer taraftan meydana çıkan bir sorunun ise hiç düşünülmediği ortaya çıktı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Sanayi Devlet Hastanesi altına 24 derslikli İmam Hatip Lisesi yapılmış buna gerekçe olarak ise Okulun güçlendirilmesi için oldukça yüklü bir masraf çıktığı ve bu nedenle yeni bir okul yapılmasının daha doğru olacağı düşünülmüştü. Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu Linyit Lisesi ek binasında eğitim öğretime başlamasının ardından böyle bir talep olduğu görülmesine rağmen neden gerekli önlemler alınması. Hayırseverler tarafından Soma’ya bir çok okul yapılmaya başlanmışken niye Ortaokul projesi sunulmadı. Soma’da böyle bir sorunun gün geçtikçe büyümesine neden izin verildi. Süper Lise, Soma Anadolu Lisesi, Kız Meslek Lisesine ev sahipliği yapan Soma Linyit Lisesinin ek binasının Yunus Emre İmam Hatip Ortaokuluna verilmesi ile birlikte bu çalışmanın daha önceden planlandığı ortaya çıktı. Bir çok il ve ilçelerde Liselerin şehir dışına aldığı Soma’da da aynı uygulamanın yapılacağı belirtiliyor. Linyit Lisesinin adının değil yerinin değiştirilerek eğitim kalitesinin arttırılacağı edinilen bilgiler arasında.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cemil Meriç’ten 2 ayrı gezi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Fatma Aliye İstanbul’da
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CHP’den Tes-İş ziyareti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Soma’da kenevir yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eğitimler yapıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gençlik, Kampta buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Canlar’da Bayrak töreni

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!