Soma Karaelmas Gazetesi

OKULLARIN İNŞAATLARI HIZLI İLERLİYOR

OKULLARIN İNŞAATLARI HIZLI İLERLİYOR
2.480 views
26 Temmuz 2013 - 7:01

Milli Eğitim Müdürü Tahsin Altunsoy, Şube Müdürü Murat Öztürk ile birlikte yapımı devam eden okulların inşaatlarını inceledi. 24 derslikli İmam Hatip Lisesi, 24 derslikli ortaokul, EML atölye inşaatını ziyaret eden Altunsoy ve Öztürk  Zübeyde Hanım Okulu ile Gazi Mustafa Kemal İlkokulundaki tadilatları kontrol etti.
‘İmam Hatip Lisesi  Ocak Ayına Yetişecek’
   Milli Eğitim Müdürü Tahsin Altunsoy Şube Müdürü Murat Öztürk ile birlikte Hürriyet Mahallesinde 5 dönümlük alan üzerine kurulan 24 derslikli İmam Hatip Lisesi inşaatını incelediler. Basın mensuplarına inşaat hakkında bilgi veren yetkililer ‘4800 metrekarelik alanda 1.250 metre kare üzerine binamız oturuyor. 24 derslikli İmam Hatip Lisemiz İl Özel İdaresi tarafından yapılıyor. Yaklaşık 300 günde bitirilmesi planlanan inşaatımız bodrum, zemin+ 3 kat olarak planlanıyor. 19 Mart’ta başlayan inşaatımızın Ocak ayına kadar yetiştirilmesi hedefleniyor. Sözleşme bedeli ise 2.748.200 TL olarak belirlendi. İnşaatımızı Soma’dan Üç ar inşaat aldı. 2000.10 revize tip proje olarak yapılan binamız Manisa’da yapılan Fen lisesi ile aynı şekilde hazırlanmış bir proje.’dediler.
‘Ortaokulun Kabası  1,5 Ayda Tamamlanacak’
   İnönü Mahallesinde yapımına başlanan 24 derslikli ortaokulu inşaatını gezen Soma Milli Eğitim yetkilileri burada inşaat sorumlusundan bilgiler aldılar. Binanın kabasının 1,5 ay gibi bir sürede biteceği belirtildi. Altunsoy ’24 derslikli ortaokulumuz 1,5 ay gibi bir sürede kabası bitecek. 4-5 ay içinde ise tamamen bitmiş olur. 660 metrekarelik bir alan üzerine oturacak. Burası da diğer okulumuz gibi burası 5 katlı olacak. Kamulaştırılmış 4848 metrekarelik bir alanda yapılacak. İleride ise her hangi bir bina ihtiyacı olduğunda bu alan değerlendirilebilecek.’dedi.
‘EML Atölyesi 1 Ayda Tamamlanacak’
   Endüstri Meslek Lisesi bahçesinde 1200 metrekarelik alan üzerine yapımına başlanan atölyelerin su basmanı tamamlandı. Milli Eğitim Müdürü Tahsin Altunsoy, Şube Müdürü Murat Öztürk Okul Müdürü Recep Demirdöğen ve Teknik Müdür Yardımcısı Müjdat Ertekin ile bir araya geldiler. Okul Müdürü Recep Demirdöğen yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Demirdöğen ‘Soma Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Döse işi olarak geçiyor. 4 atölyesi bulunacak. 220 bin TL sözleşme bedeli belirlendi. Atölyemizin tamamı çelik konstrüksiyon olarak yapılacak. Su Basmanı Soma Belediyemiz tarafından yapıldı. Bugün Çelik Konstrüksiyon yapımına bağlanacak. 6 metre yüksekliğinde öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından yapılacak.’dedi.
Zübeyde Hanım Okulu ve Gazi Mustafa Kemal ilkokulunda yapılan tadilatlar incelenerek Okul Müdürlerinden bilgiler alındı.

DSC_6860.jpg

DSC_6802.jpg

DSC_6851.jpg

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
   “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cemil Meriç’ten 2 ayrı gezi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Fatma Aliye İstanbul’da
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CHP’den Tes-İş ziyareti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Soma’da kenevir yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eğitimler yapıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gençlik, Kampta buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Canlar’da Bayrak töreni

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!