Soma Karaelmas Gazetesi

Okullarda Vaka sayıları artıyor

Okullarda Vaka sayıları artıyor
610 views
15 Eylül 2021 - 5:37

Soma’da bazı okulda covid-19 vakaları tespit edilirken sınıfların kapatılarak uzaktan eğitime geçtiği öğrenildi.

Covid-19 salgınında Türkiye genelinde vaka sayıları 25 binlere dayandı. Vaka sayıları her geçen gün azalmak yerine artmaya devam ediyor. Soma’da bazı okullarda vaka tespit edilen sınıflar tek tek kapatılmaya başladı. Sosyal Mesafe, maske ve Temizlik kurallarına uyulmaya çalışılmasına rağmen vaka sayılarında gözle görülür derecede artış var.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın uyarılarına rağmen Covid-19 salgını yokmuş gibi hareket etmeye devam ediyoruz. Okul önlerinde görevli Öğretmenler ve Okul İdarelerinin uyarılarına rağmen, Maske ve sosyal mesafe kurallarına uymayarak hem kendimizi hemde velisi olduğumuz çocukları riske atmaya devam ediyoruz.
‘Sınıfta 2 pozitif öğrenci çıkarsa
eğitim uzaktan devam edecek’
Sınıflarda tek vaka tespit edildiğinde öğrenci Sağlık kuruluşunun takibinde oluyor ve okula devam etmiyor. Pozitif vaka çıkan sınıftaki diğer öğrenciler bu sınıfta görev alan öğretmenler okula devam ediyor ancak okul girişinde 14 gün boyunca günde 2 kez semptom sorgulamaları ve ateş ölçümleri yapılıyor. Ayrıca çocukların teneffüs saati diğer sınıflardan farklılaştırılıyor.
Ancak aynı sınıfta vaka sayısında artış yaşanırsa sınıftaki tüm öğrenciler yakın temaslı sayılarak 14 gün boyunca evlerinde ve aileleri ile karantina sürecine girerek eğitimlerine uzaktan devam edecek.
‘Kurallara uyalım’
1,5 yıl boyunca uzaktan eğitim gören çocuklarımızın okullarını ve öğretmenlerini nasıl özlediğini ve evlerde uzaktan eğitim ile nasıl bir zorluk yaşadığını bilen biz veliler Maske, mesafe, temizlik kuralı şu an vazgeçilmezimiz olduğunu unutmayalım. Okul Bahçelerine girmeyerek, okul giriş çıkışlarında yoğunluğa sebep olmayarak çocuklarımızın sağlığını düşünelim.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!