Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Okullara Alınacak Hizmetliler Noter Kurası İle Belirlenecek

Okullara Alınacak Hizmetliler Noter Kurası İle Belirlenecek
2.123 views
01 Ekim 2013 - 7:24

İş Kurumu Soma Hizmet Merkezi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile okullarda çalışacak hizmetli alınacak. 25 kişinin alınacağı iş için son başvuru tarihi 3 Ekim Perşembe günü mesai bitimi olarak belirlendi. İşe girenler için ise Soma Öğretmenevi bahçesinde düzenlenecek noter kurası ile belirlenecek.
Yapılan yazılı açıklamada ‘Program, Türkiye İş Kurumu Soma Hizmet Merkezince, Soma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü  işbirliği   ile düzenlenmiştir. Program,  Türkiye İş Kurumu tarafından finanse edilmektedir.
Amaç: İşsizliğin yoğun olduğu dönemlerde veya yerlerde toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamaktır.
Meslek Adı: Beden İşçisi (Genel)
Son Başvuru Tarihi: 03.10.2013 mesai bitimi
Alınacak Kişi Sayısı: 25
Programın Başlama ve Bitiş Tarihi : 21.10.2013- 31.12.2013
Programın Günleri: Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma
Programın Saati: Günde 9 saat
Programın Uygulanacağı Yer: Soma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı muhtelif okullar
Ücret :  Asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen on altı yaşını doldurmuş işçiler için günlük asgari ücret miktarının katılım sağlanan gün sayısı ile çarpımı sonucu bulunacak miktardan oluşur.
İşin Tanımı: Okullarda sınıf, koridor, tuvalet, bahçe temizlik işi yapılacak.
SEÇME
Seçme Yöntemi: Katılımcılar NOTER  kurası ile belirlenecektir.
Kura Yeri: Soma Öğretmenevi
Kura Tarih ve Saati: 08.10.2013 Saat:10:00
Toplum Yararına Proje  için başvuruda bulunacaklarda aranan şartlar;
1. TYP’ye başvuracak katılımcıların, o yöredeki Kurum İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine kayıtlı işsiz durumunda olmaları; en az 18 yaşını tamamlamış olmaları; herhangi bir öğretim kurumunda öğrenci olmamaları (açık öğretim öğrencileri hariç); emekli, malul dul ve yetim aylığı almamaları; Kamudan herhangi bir ad altında maaş vb. gelirlerinin olmaması ve TYP’den yararlanılmaya başlandığında Sosyal Yardım Bilgi Sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir sosyal yardım almamaları gerekmektedir.
2. Katılımcıların TYP’ye devamı zorunludur. Ancak Katılımcılar yüklenici ve Kuruma bilgi vermek ve Kurum ve yükleniciden onay almak şartıyla TYP süresinin yirmide biri kadar ücretsiz izin kullanabilir. Ücretsiz izin kullanılan dönemde katılımcıya herhangi bir ücret ödenmez. Ücretsiz izinden ayrı olarak katılımcının; sağlık sorunları, evlenme, doğum ve birinci derece yakınlarının vefatı gibi mücbir nedenleri belgelendirmek şartıyla, TYP süresinin yirmide biri kadar devamsızlık hakkı bulunmaktadır.
3. TYP’den yararlanma süresi, on iki ay içerisinde ayrı ayrı olarak veya bir defada en fazla dokuz aydır. TYP dışında kursa ya da herhangi bir programa katılan kişiler 6 ay geçmeden TYP’ye katılamazlar.
4. TYP başlamadan önce “Katılımcı Taahhütnamesi”nin okunup imzalanması ve taahhütname ile dayandığı mevzuattaki kurallara uyulması zorunludur.
5. TYP devam ederken yukarıda, Katılımcı Taahhütnamesinde ve ilgili mevzuatta sayılan şartları taşımadığı belirlenen kişilerin TYP ile ilişiği kesilir. Bu şekilde ilişiği kesilenler, son yararlanma tarihi üzerinden yirmi dört ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuramazlar. Ayrıca katılımcıya yapılan ödemeler yasal faizi ile birlikte katılımcıdan tahsil edilir. Bu nedenle Katılımcı Taahhütnamesi ve ilgili mevzuatın dikkatle okunması gerekmektedir.
6. Katılımcılara, TYP süresince asgari ücret üzerinden çalışma süresine göre hesap edilecek ücret ödenmektedir.
7. İşsizlik sigortasından yararlanmakta iken TYP’ye başlanması halinde işsizlik sigortası ödemesi kesilir.
8. TYP süresi boyunca “Sosyal Güvenlik ve Genel Sağlık Sigorta priminiz” İŞKUR tarafından karşılanır.
9. TYP, herhangi bir kamu kurumunda geçici veya daimi surette işçi statüsü kazandırmaz.
10. İŞKUR’ un sunduğu İş ve Meslek Danışmanlığı hizmetlerinden yararlanabilmek için www.iskur.gov.tr den “İş Arayan” olarak giriş yapıp Online İşlemler > İş ve Meslek Danışmanlığı > Randevu Talebinde Bulunma işlem basamağını takip ederek randevu alabilirsiniz.

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!