Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Okul Kantinlerine Denetim

Okul Kantinlerine Denetim
1.293 views
17 Ekim 2014 - 6:22

Soma Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri belediye Gıda Mühendisi eşliğinde  Okul Kantinleri Denetimi yapıldı.

Yapılan denetimde öncelikle İş Yeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatı kontrol edilmiş olup, ruhsatı olmayanların veya ruhsat değişikliği yapılacak olan kantinlerin Ruhsat Denetim Müdürlüğü’nden ruhsatlarını almaları konusunda uyarı verilirken; çalışanların Hijyen Eğitim Belgeleri, iş önlüğü giyip giymedikleri, kantinin genel temizliği, rafların temizliği, tost makinesi, ızgara gibi ekipmanın temizliği, gıda ve temizlik malzemelerinin muhafaza şartları, raflarda satışa sunulan tüm gıda ürünlerinin son kullanma tarihleri, gıda ürünlerinin etiketli olup olmadığı da kontrol edildi.

Ayrıca doğal maden suları hariç, enerji yoğunluğu yüksek, besin değeri düşük olan (enerji içecekleri, gazlı içecekler, aromalı içecekler ve kolalı içecekler) ile kızartma ve cips satışlarının yapılmaması, otomatik satış yapan makinalarda bulunmaması, bunların yerine Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan onaylı süt, ayran, yoğurt, meyve suyu, taze sıkılmış meyve suyu ve tane ile satışı yapılabilen meyve bulundurulması konusunda bilgi verildi.

Toplamda 28 adet okul kantini denetlendi. 10 adet okul kantinine gazlı içecek konusunda uyarı verilirken, 5 adet okul kantin işletmecisine de ruhsat almaları için tutanak tutuldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!