Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Oğuz Belgül “Biz Hazırız” Dedi!

Oğuz Belgül “Biz Hazırız” Dedi!
2.572 views
26 Şubat 2014 - 7:39

30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler seçimlerine az bir zaman kala seçime giren tüm partiler çalışmalarına yoğunluk verirken, belirlenen belediye meclis üyeleri ve şekillenen projeler Soma gündeminde yer tutmaya başladı.
Yoğun bir katılımın ardından ince eleyip sık dokuyarak Soma kamuoyunun yakından tanıdığı 25 yıllık görev hayatının 17 yılını müdür olarak icra eden PTT den emekli Salih Oğuz BELGÜL MHP Belediye Başkan Adayı olarak açıklandıktan sonra siyaset arenasına hızlı bir giriş yaptı.
Oğuz BELGÜL ve partisi bir taraftan köyleri, dernekleri, evleri, genç kitleleri ziyaret ederken bir taraftan da meclis üyelikleri konusunda hummalı bir çalışma yürüttü ve Soma’ nın yakından tanıdığı isimleri meclis üye listelerinde açıkladılar.
Açıklanan meclis üyeliklerinden sonra tekrar sahalara dönen MHP adayı bazı proje ve çalışmalar hakkında basına bilgi verdi;
MHP Soma Belediye Başkan Adayı Salih Oğuz BELGÜL, “Öncelikle meclis üyeliği konusunda partimize başvuru yapan arkadaşlarıma, bizlerle çalışmayı canı gönülden isteyen kardeşlerime ve bizi yalnız bırakmayan gücümüze güç katan parti yönetimindeki tüm çalışma arkadaşlarıma sizlerin huzurunda teşekkür etmek istiyorum. Belirlenen meclis üyeliklerinde asil veya yedek olarak saf tutan, sıralamasının ne olduğuna dahi hiçbir şekilde bakmadan Türk- İslam Davasının Kalesi, Türk Milletinin en diri ve kemikli omurgası olan MHP çatısı altında dini, milli bütün değerleri uğruna canı gönülden uğraş veren, içinde yaşadığı şehrin sıkıntılarını yakından bilen ve buna çözüm üretebilecek kadar güçlü, bilgili, tecrübeli, çalışkan ve dürüst bir kadro kurabildiğimiz için çok mutluyum. Ülke genelinde meclis üyeliği sıralamaları dolayısıyla bazı partilerde yer yer sorunlar çıktı fakat Soma MHP de böyle bir şey yaşanmadığı için önce Yaratana Şükür sonra da çalışma arkadaşlarıma teşekkür borçluyum. Tabii ki başvuru yapan bütün arkadaşlarımız bizim için baş tacıdır fakat sahip olduğumuz donanım ve temsilciliğini yapacağımız kitleler vesilesi ile Soma’ yı baştan inşa etme yoluna çıkmış bulunmaktayız.
Bunun için çok hassas bir çalışma sonucunda sıralamamızı belirlerken, ARTIK YETER diyen, SOMA Şehri hak ettiklerine kavuşsun diyen vatandaşımızın sorunlarını en ön sıraya koyarak değerlendirmeler yaptık. Ve diyoruz ki bu şehri layık olduğu yere ulaştırabilmek, daha yaşanılabilir bir Soma kurmak için mimar, maden mühendisi, avukat, elektrik mühendisi, eczacı, matematik mühendisi, muhasebeci, iş adamı, eğitimci, halk adamı, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, dernekler, kadınlarımız ve birbirinden değerli büyük bir ekip olarak meclis üye adaylarımızla birlikte biz hazırız. Uzman çalışma ekibiyle Manisa’ yı baştan başa değiştiren Manisa Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz ERGÜN ile birlikte el ele vererek Soma için, Somalı adına ne gerekiyorsa yapacağız. Manisa’ da belediyecilik anlayışımızı kanıtlamış olmamızdan dolayı Manisanın tüm ilçelerinde MHP sesleri yükselmektedir. Soma’ dan da yükselen MHP seslerini duyan Genel Başkanımız Devlet BAHÇELİ Bey hem Soma’ nın sorunlarına daha yakından eğilmek hemde bizlere sonuna kadar destek olduğunu göstermek adına 2 Mart 2014 Pazar Günü Cengiz ERGÜN’ le birlikte Soma’ ya gelecek. Ülke gündemiyle alakalı değerlendirmelerde bulunacak olan Genel Başkanımızın 16 yıl aradan sonra Soma’ ya geliyor oluşu çalışma azmimize ayrı bir güç katacaktır.
10 yıldır mevcut isimler tarafından yönetilen Belediye karınca kararınca bir şeyler yapmış olsa da iktidar temsilcisi olan bu arkadaşlarımız ne yazık ki Soma halkının beklentilerine tam olarak karşılık verememiş, genel siyasetin etkisi altında kalarak Ankara’ dan esen rüzgarın kendilerini uçuracağını düşünerek yönettikleri şehrin halkını göz ardı etmişlerdir. Halkın içine karışmaktan aciz, vatandaşın sesine kulak vermeyen, masa başı toplantılarıyla şehir yönetileceği düşüncesinde her geçen gün hata yapmışlardır. Maden şehrinde madenciyi yalnızca miting zamanlarında hatırlayan, köylünün kapısını seçimden seçime çalan, gençlerin kahve köşelerinde vakit öldürmesine göz yuman, kadınlarımızı birkaç parça promosyonla kandıracağını hayal ederek siyaset yapanlar bu ülkenin tarihinde hep kötü bir mazi olarak yer tutmuşlardır.
Soma halkı fazlasıyla destek verdiklerinden ne yazık ki yeterli derecede hizmet alamamış ve ARTIK YETER demektedir. Bizde bu sese kulak vererek halkımızın istediği belediyecilik anlayışı ile halkımızın huzurunda ve nasip olursa 1 Nisan günü itibariyle de halkımızın emrinde olacağız.
Bizim belediyecilik anlayışımızda Üretken Belediyecilik, Bütüncül Yaklaşım ve Birlikte Yönetim vardır. Çünkü Belediyecilik;
Dokunmaktır, Düşünmektir, Hissetmektir ve Aşkla Sorunlara Odaklanmaktır.
Gülümseyen Yüzdür, Uzatılan Eli Geri Çevirmeyen Cömertlik, Darda Kalanlara Acil Yardımdır.
Bizler Milliyetçi insanlarız, Vatan sevgisi, millete hizmetin ta kendisidir. Bu sevginin en iyi şekilde gösterileceği zeminlerden birisi de hiç şüphesiz yerel yönetimlerdir. Biz bu sevgi ve inanç ile çıktık yola ve bu yolda ilk hedef ÜRETKEN BELEDİYECİLİK.
Üretken Belediyecilik Anlayışımızın Temel İlkeleri;
Milliyetçilik: Milli, manevi değerlere saygı ve bağlılığı koruyarak çağdaş dünya gereklerine göre hizmet veren, kendini yenileyerek çalışan bir belediyecilik.
  Çalışkanlık: Çalışmayı ibadet kabul eden, hizmette hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan ve sadece halk için çalışan bir belediyecilik.
   Adalet: Yalnızca vatandaşı merkez alarak hizmet götüren, hakkı ve hukuku ön planda tutan, hiç kimseyi öteki olarak görmeden adil ve eşitlikçi bir belediyecilik.
    Dürüstlük: Tüm insanlığın kabul ettiği ahlaki değerler üzerinden hizmet üreten, Türk milletinin yüksek hoşgörü, sevgi ve adalet ilkeleriyle şehrini donatan, her zaman şeffaf, her zaman hesap verebilir bir belediyecilik.
    Çağdaşlık: Bir eliyle halkına hizmet ederken diğer eliyle modern dünyayı yakından takip edip üretilen mal, hizmet, bilgi ve teknolojiyi kentine sunan bir belediyecilik.
    Kalkınmacılık: Kentin kalkınması için yapılacak planlama çalışmasında en önemli olana öncelik verirken diğer çalışmaların da hem planlamasını yapacak hem de ilk çalışmaya destek olmasını sağlayacak bir belediyecilik.
    Katılımcılık: Demokratik katılımı güçlendirerek vatandaşı sadece yönetilen olarak görmeden, yönetimde söz sahibi yaparak, uzlaşmacı, kültürel ve insani değerleri koruyan, hemşericiliği güçlendiren bütüncül bir belediyecilik.
    Rekabetçilik: Hizmet üretiminde modern dünya kentleriyle rekabet edebilen, endüstriyel ve teknolojik gelişmeleri kullanan, marka kent olmak için çalışan bir belediyecilik.
    Şeffaflık: Plan, proje ve hizmetlerin her şeyiyle ayrıntılı bir şekilde halka sunabilen, halkın desteğini alan ve kaygıları derhal gideren bir belediyecilik.
Bizi yakından takip etmenizi ve Soma adına istek, öneri ve beklentilerinizi bizlerle paylaşarak çalışmalarımızı hep birlikte yürütmeyi sizlere teklif ediyorum, gelin projelerimizi birlikte yapalım ve bu şehri hep birlikte yönetelim. İlerleyen günlerde tüm projelerimizi siz değerli Soma Halkına resimleriyle birlikte detaylı bir şekilde sunacağız. Fakat bu projeler ne yalnızca resim ve maket olarak kalacak ne de sizlere danışmadan yapılacak, her geçen gün yeni fikirlere açık olacağız sizlerin öneri ve desteklerinizle kendimizi yenileyerek şehrimizi el birliğiyle marka kent yapacağız.
Soma halkına saygı ve sevgilerimizi sunarız” dedi.

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!