Soma Karaelmas Gazetesi

‘Öğretmenler Günü Kutlu olsun’

‘Öğretmenler Günü Kutlu olsun’
17.435 views
23 Kasım 2020 - 12:23

Cumhuriyet Halk Partisi Soma İlçe Yönetimi, 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayarak, Okulların Covid19’a karşı gerekli önlemler alınmadan açılmasını eleştirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Soma İlçe Yönetimi, 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı.
CHP Soma İlçe Yönetimi tarafından yapılan açıklamada ‘Covid19 ile mücadeleye rağmen okullarımızın yeterli önlemler alınmadan, plansızca ve tedbirsizce açılması nedeni ile pek çok öğretmenimiz ve öğrencimiz salgın hastalığa yakalandı. Okullarımız, salgın hastalığın bulaş merkezi haline geldi’denildi.
‘Okullarımız,
Covidin bulaş merkezi oldu’
Covid19 ile mücadele nedeniyle okullarımızın kapalı olduğu bir dönemde 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyoruz. 18 yıldır tek başına devam eden Ak Parti iktidarında, 4+4+4 olarak formüle edilen eğitim sistemi, öğretmenlerimizin tüm fedakârlığına ve üstün çabasına karşın ne yazık ki sınıfta kalmış durumda.
Covid19 ile mücadeleye rağmen okullarımızın yeterli önlemler alınmadan, plansızca ve tedbirsizce açılması nedeni ile pek çok öğretmenimiz ve öğrencimiz salgın hastalığa yakalandı. Okullarımızda hijyen koşulları sağlanamadı. Pek çok okulumuzda temizlik maddesi ve dezenfektan sıkıntısı yaşanıyor. Okul yönetimleri, hijyen koşullarını kendi kısıtlı imkanları ile sağlamaya çalışıyor. Milli Eğitim Bakanlığımızın ve Ak Parti iktidarının sınıfta kalan bu tedbirsiz yönetim anlayışı nedeniyle öğretmenlerimiz covid19 karşısında savunmasız kaldı. Okullarımız, salgın hastalığın bulaş merkezi haline geldi.
Öğretmenlerimiz, salgın hastalık ve eğitim sistemimizin olumsuzlukları dışında daha pek çok sorun ile boğuşmak zorunda kalıyor. Eğitim fakültelerinden mezun olan yüz binlerce öğretmenimiz atanmayı bekliyor. Atanamayan öğretmenlerimiz, işsizlik kıskacı içinde bilmedikleri meslekleri icra ederek geçimini sağlamaya çalışıyor.
Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; “Arkadaşlar, yeni Türkiye’nin birkaç yıla sığdırdığı askerlik, siyaset ve yönetim alanlarındaki devrimler, sizin; sayın öğretmenler, sizin toplumda ve düşünce yaşamınızda yapacağınız devrimlerdeki başarınızla gerçekleşecektir. Hiçbir zaman unutmayın ki, Cumhuriyet sizden “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” nesiller ister.”

Ülkemizin çağdaş medeniyet seviyesine ulaşma hedefinde çok şeyler borçlu olduğumuz öğretmenlerimiz için övgü dolu kutlama mesajlarının yetersiz olacağının farkındayız. Kıymetli öğretmenlerimizin hakkını ödeyemeyiz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak öğretmenlerimizin hak ettikleri değeri görecekleri bir Türkiye için çalışmaya devam edeceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle; başta Baş Öğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, öğretmenlerimize yaşamları boyunca başarı, sağlık ve mutluluklar diliyoruz.
CHP Soma İlçe Başkanlığı

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!