https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Öğretmenler Günü Kutlandı

Öğretmenler Günü Kutlandı
1.509 views
26 Kasım 2013 - 8:11

“24 Kasım Öğretmenler Günü” düzenlenen törenle kutlandı. Törene Soma Kaymakamı M. Bahattin Atçı, Soma İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı İbrahim Kılınç,  Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene ve Soma İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Altunsoy’un yanı sıra sivil toplum örgütü temsilcileri, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, siyasi parti başkanları, belde belediye başkanı, il genel meclis üyeleri, daire amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene çelenk sunumu öncesinde bütün öğretmenlerin Öğretmenler Gününü kutlayarak, öğretmenlere karanfil takdim etti.
Tören Soma İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Altunsoy’un Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tören Soma Belediye Düğün Salonu’nda devam etti.
Buradaki törende konuşma yapan Soma İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Altunsoy, “Bugün değerini, itibarını mukaddesliğini, vazgeçilmezliğini kelimelerle anlatamayacağımız bir mesleğin mensuplarının, yani öğretmenlerimizin günü. Dünyanın hasret kaldığı, insanlığın gönlünü ve yüzünü güldürecek öğrenciler yetiştirme azmi ve gayretinde olan öğretmenlerimizi, bu kısacık zaman diliminde anlamak ve anlatmak tabiî ki mümkün değildir. Yine de ,karınca misali, bu yolda ve bu dertte olduğumu ifade temek için birkaç cümleyi sizlerle paylaşmak istiyorum.
Her mesleğin kendine göre zorlukları vardır ve  her meslek kendince özeldir. Ancak şu bir gerçektir ki dünyadaki en zor ve zahmetli meslek – insan yetiştirdiği ve milletin geleceğini şekillendirdiği için- öğretmenlik mesleğidir.  Öğretmen böyle ağır bir görevin talibi ve sahibidir. Bu görevi anasınıflarından başlayarak en güzel şekilde yerine getirmektedir.
Peki öğretmen kimdir? Ve bu görevi nasıl yerine getirmektedir?
Belki sizlerde şahit olmuşsunuzdur: anasınıflarında veya birinci sınıfta öğretmenine, anne- baba, diye seslenen yavrularımızın olduğuna.
Öğretmen, bir küçük yüreğe o sıcaklığı, anne –baba sıcaklığını verendir. Ve bunu karşılıksız yapmaktadır.
Öğretmen biricik öğrencisinin gözyaşlarını gönül mendiliyle yürekten silen kişidir. Öğretmen en güzel değerler , beceriler ve  davranışlarla öğrencilerinin gönüllerini yoğuran kişidir. Ve bunu bıkmadan usanmadan yapar.
Ana kucağından ayrılan minik bir ruh, küçük bir beden ilk önce ürkek ve çekingen gözlerle baktığı insana, kısa bir zaman sonra “canım öğretmenim”diye seslenip, boynuna sarılıp, yanaklarından öpmektedir. Öğretmen de öğrencisini bir sedef gibi ,çektiği zahmete, acıya, zorluğa bakmadan  bir inci gibi yetiştirir.
Ve onları, milletimizi medeniyetler üstüne çıkaracak yeni nesiller haline kalbeder, özenle.
En önemlisi de onların yüreklerine sevgi eker, sevmeyi , barışı , kardeşliği öğretir. Her gönülde yeni bir dünya kurar. “Dünyanın bütün çiçeklerine, bütün dünya renklerini öğretir.”
Ona bütün renklerle beraber kendi rengini yaşamasını ve yaşatmasını öğretir. Çeşit çeşit çiçekleri , (öğrencilerini) gülü, nergisi, laleyi, karanfili ve daha nicesini onların ilgi , istek ve ihtiyaçlarına göre , kendi zeminlerine uygun bir biçimde yetiştirir. Sonra kendisi sahneden çekilir.
İşte bu sebeple dünyanın en zor mesleği öğretmenliktir.Kendisine kırk yıl köle olunsa bile hakkı ödenemeyecek olması da bundandır.
Bu cümlelerle konuşmama son verirken görev başında hayatını kaybeden , şehit olan öğretmenlerimizi rahmetle anıyor ; şu anda hasta olan meslektaşlarıma da acil şifalar diyorum.
Öğretmenlerimizin her anlamda değerlerini bulmalarını diliyor, öncelikle  ve özellikle Soma’mızdaki vefakar öğretmenlerimiz olmak üzere, bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü tebrik ediyor, saygılarımı arz ediyorum” dedi.
Soma Kaymakamı M. Bahattin Atçı ve Soma İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı İbrahim Kılınç tarafından emekli öğretmenlere plaket verildi. Emekli öğretmenler adına yapılan konuşma ve öğretmenlerin hazırladığı müzik dinletisinin ardından stajyer öğretmenler yemin etti. Tören, Seyr-i Temaşa adlı kısa oyunun ardından “Anı” adlı kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğretmenlere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!