Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Öğrencilerin Kanka Sevinci

Öğrencilerin Kanka Sevinci
1.373 views
10 Kasım 2014 - 8:14

Soma’da 525 öğrenci kanka polisi ile tanıştı. Toplum Destekli Polisimiz çocuklara polis sevgisini aşılamak, polis-çocuk ilişkilerini geliştirmek amacıyla Alo Kanka kostümüyle 5 okul ziyaret edildi.

Toplum Destekli Polislik Manisa Şube Müdürlüğünden gelen 13 kişilik ekip ile birlikte Soma’da 6 okul ziyaret edildi. Öğrencilerin Toplum Destekli Polislere büyük ilgi gösterdiler. Engelliler ve minik öğrenciler Kanka polisi görünce ayrı bir sevinç yaşadılar. Kanka polise sarılan öğrenciler onunla fotoğraf çektirmek, tokalaşmak için sıraya girdi. Sabah saatlerinde okulları ziyaret etmeye başlayan TDP ekipleri akşam saatlerine kadar okul ziyaretlerini sürdürdü.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Yusuf Çakmak ‘ Proje Manisa’da sürekli uygulanıyor. Ancak ilk kez bir ilçede uygulamaya başladık. Öncelikli olarak ise Soma’dan başladık .Toplum Destekli Polislik anlayışı çerçevesinde çocuklarımızın bugünde ve gelecekte güvenli bir ortamda yaşayabilmeleri  ve Polisle iyi bir güven bağının kurulması  adına her yaş grubuna yönelik  çeşitli faaliyetler yürütülmektedir.

Bu  nedenle Çocukların güvenli ortamlarda yaşamalarına katkıda bulunmak, yalnız olmadıklarını hissettirmek, polisle olan güven bağlarını güçlendirmek  adına Toplum Destekli Polislik Personeli olarak Soma ilçemizde bulunan Soma Engelliler Eğitim Uygulama Okulu , E.L.İ.Anaokulu, Karaelmas Anaokulu, Nene Hatun Anaokulu, Seaş Anaokulu” olmak üzere 5 ayrı okulumuzda Toplam 525 öğrenciye yönelik Çocuklar Kanka Polisi  İle Tanışıyor” etkinliği düzenlenmesi  planlanmıştır.

Bahse konu etkinlikte çocukların kişisel güvenliklerini sağlanmalarına yönelik  eğitimler verilerek, 155 Polis imdat telefonunun öneminin vurgulanması, Kanka Polisi ile tanışmalarının sağlanması, çocuklara yönelik çeşitli hediyeler dağıtılması planlanmıştır’dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!