Soma Karaelmas Gazetesi

Öğrencilere Kızılay’ın önemi anlatıldı

Öğrencilere Kızılay’ın önemi anlatıldı
747 views
03 Kasım 2017 - 8:51

Türk Kızılay’ı Soma Şubesi tarafından Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki öğrencilere Kızılay’ın önemi anlatıldı.

29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası çerçevesinde Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Türk Kızılay’ı Soma Şubesi tarafından Kızılay’ın önemi anlatıldı.

Türk Kızılay’ı Soma Şube Başkanı Aziz Günal, Okul Müdürü Murat Öztürk,Türk Kızılay’ı Soma Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Murat Dolu, Kızılay Gönüllüleri ve öğrencilerin katıldığı programda, öğrencilere yardım farkındalığı kazandırmak adına, Kızılay’ın herkesin ihtiyacı olan bir yardım kuruluşu olduğu bilincini ve bu bilinci geliştirip yeni nesillere aktarmanın önemli olduğunu vurgulandı.

Kızılay’ın çalışmaları hakkında öğrencilere bilgi veren Türk Kızılay’ı Soma Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Murat Dolu, Soma Kızılay’ı olarak ilçemizde yaşanan maden faciasında gerekli yardımları yaparak, bir nebze de olsa acılarını paylaşmaya çalıştık.

Her Çarşamba Günü Cengiz Topel Meydanı’nda Kan Bağışı Kampanyası düzenlediklerini ve 1 ünite kanın 3 insana hayat verdiğini söyledi. Kan vermenin insan sağlığı açısından da önemli olduğunu vurguladı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!