Soma Karaelmas Gazetesi

Öğrenciler Tabletsiz Başladı

Öğrenciler Tabletsiz Başladı
1.154 views
17 Eylül 2013 - 7:46

2013-2014 Eğitim öğretim yılı başladı. Bugün ders başı yapan 4.350 lise öğrencisi heyecanla geldikleri okullarında tabletlerin olmadığını görünce hayal kırıklığı yaşadı. 2 yıldan beri merakla bekledikleri tabletlerin olmadığını gören öğrencilerin hevesleri ise yarı yıl tatili sonrasına kaldı.
Fatih projesi kapmasında Soma’daki lise dengi okullarda altyapı kurulumları tamamlandı. Fiber optik kablolar ile hızlı internete girilmesi için sistemler hazırlandı. Akıllı tahtaların entegre şekilde bağlanması için her türlü çalışma yapıldı. Fatih projesi kapsamında 217 öğretmen eğitimden geçti. Her türlü çalışma tamamlanmasına rağmen tabletler hala gelmedi. Öğrenciler ise bu yılı da tabletsiz kapatmaktan endişe ettiklerini belirtiler. Manisa’da sadece Merkez ve Akhisar haricinde hiç bir yere tablet verilmediği ifade ediliyor. Lise öğrencileri ise ‘Yaz tatilinde bir çok akrabamızla bir araya geldik. Bir çoğu hala size tablet gelmedi mi diyorlar. Bize geldi hatta bozuldu bile diyenler var. Biz hala neden tablet için bekliyoruz.’dediler.

 
YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hava sıcaklığına dikkat!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dereceler Soma’nın
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kopya düzeneği ile yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Protokolden tam not
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kültür Evi Ödül alacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuklar Doğada

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!