Soma Karaelmas Gazetesi

Öğrenci Meclisi ‘Kardeşim Üşümesin’ Dedi

Öğrenci Meclisi ‘Kardeşim Üşümesin’ Dedi
1.672 views
24 Ocak 2014 - 7:56

Soma Öğrenci Meclisi tarafından hazırlanan ‘Kardeşim Üşümesin’ projesi sona erdi. Proje kapsamında muhtaç öğrenciler için toplanan kazak, ayakkabı, montlar ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırıldı.
Soma Linyit Lisesinde yapılan programda Soma’da bulunan 10 lisenin öğrenci temsilcilerine teşekkür belgesi verildi.
Soma Kaymakamı M. Bahattin Atçı, Soma İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Altunsoy, Şube Müdürleri Murat Öztürk, Mehmet Yurdadur’un katılımı ile yapılan programda bilgi veren Soma Öğrenci Temsilcisi Faruk Balta ‘Öğrenci meclisimiz ile birlikte Okullarımızı dolaşarak ihtiyaçları belirledik. Bu projelerden bir tanesi de bizden yaşça küçük olan ve ihtiyaç sahibi olan kardeşlerimizin giyim ihtiyacını karşılamaktı. ‘Kardeşim üşümesin’ projesi mutluluğun en kısa yolu paylaşmaktır sloganı ile başlatıldı. Proje tanıtımı için Soma Öğretmenevi’nde rehber öğretmenlerimizin katılımı ile toplantı yapıldı. 5 günde Soma’da bulunan 10 lise öğrencilerinden para ve giyim eşyası toplandı. Toplanan para ile rehber öğretmenimiz Gülşah Arıkan’ın yardımı ile giyim eşyaları alındı. Öğrencilerimiz ayrıca ayakkabı, kazak ve mont getirdiler. İlginin yoğun olduğu etkinliğe katılım beklenenin de üstünde oldu. Turgutlu’da yapılan Öğrenci temsilcileri toplantısında bu konuyu dile getirdik. Büyük ilgi gördü. Bir çok ilçe temsilcisi bunu kendi ilçelerinde uygulamak istedikleri belirttiler. 2. dönemde ise ihtiyaç sahibi okullara kitap yardımında bulunmak için şimdiden çalışmalara başladık’ dedi.
Kaymakam Bahattin Atçı ‘ Çocuklarımız başarılı bir çalışma ortaya koydular. Biz ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin mağdur edilmemesi ve ifşaa edilmemesi için buraya çağırmak istemedik. Yapılan yardımlar gizli olmalı düşüncesi ile temsilcilerimiz okul müdürlerine teslim edecekler. Onlarda öğrencilere verecekler. Tam da kış mevsiminde böyle bir proje gayet başarılı olmuş. Ayrıca öğrenci temsilcileri olarak öğrenciler değil ailelerinde yardıma ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız bizlere ulaşın. Bizler bu konuda her zaman destek oluruz’ dedi. Projeye katkı sağlayan 10 lise temsilcisine teşekkür belgesi verildi.

DSC4252.jpg

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!