Soma Karaelmas Gazetesi

Nuri Şerifoğlu’na Veda

Nuri Şerifoğlu’na Veda
1.512 views
24 Aralık 2014 - 8:34

SEAŞ Genel Müdürü Nuri ŞERİFOĞLU emekliye ayrıldı. 13.Ocak 2012 tarihinden beri Soma’ da görev yapan başarılı idareci Nuri ŞERİFOĞLU’ nun emekliye ayrılması dolayısı ile üyesi olduğu Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şubesi mensupları ile yemekte bir araya gelen Nuri ŞERİFOĞLU, konuklarına yaptıkları ile ilgili bilgiler verirken duygulu anlar da yaşadı.

Gecede,  TDED’nin İstanbul’daki genel kurulu dolayısı ile katılamayan TDED Manisa Şube Başkanı ve Manisa Milletvekili Selçuk ÖZDAĞ’ ın da telgrafı okundu.

Özdağ: “TBMM Bütçe Görüşmeleri ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği’ nin bugün İstanbul’ da yapılan 3. Genel Kurulu sebebi ile sizin için çok anlamlı olan bu gecede yanınızda olamadığımdan dolayı üzgün olduğumu belirtmek istiyorum. Ayrıca bir başka üzüntü kaynağım da, yıllarını aynı bizim gibi devlete fedakârca ayırarak, mensubu olduğu her kurumu her zaman başarılara alıştırmış olan güzel bir insanın bu görevden ayrılıyor olması. Nuri Bey, bir mühendis olmasının yanında bir kültür insanı, sosyal yönü güçlü olan biriydi. Bu yüzden Soma’ ya göreve başladıktan hemen sonra, benim ve yakın tanıdığım bir avuç insanla birlikte Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği’nin Manisa Şubesinin kuruluş çalışmalarına da katılarak yönetiminde görev almıştı. Ümit ediyorum ki yıllardır şerefle taşıdığı ve sahip olduğu değerlere bağlılığını, gittiği bu önemli kuruluşta da aynen sürdürecektir. Ben bu gecede derneğimizi temsilen bu geceye iştirak ederek bu güzel insanı yalnız bırakmayan bütün arkadaşlarımı da kutluyor, gittiği görevde de başarılı olmasını bütün kalbimle temenni ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Kendilerini bir yemekle Soma’ya davet eden Nuri ŞERİFOĞLU’ na dernek olarak teşekkürlerini sunan TDED Manisa Şube Sekreteri Erdal Çil tarafından dernek üyeleri adına Demirci işi Yağcı Bedir Halısı hediye ettikleri gece, daha sonra yapılan duygu dolu konuşmaların ardından sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!