Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Nüfus Müdürlüğü Önünde İkametgah Kuyruğu

Nüfus Müdürlüğü Önünde İkametgah Kuyruğu
3.196 views
05 Kasım 2013 - 7:58

ELİ’ye alınacak 292 kişi için İşkur önünde oluşan uzun kuyruklardan bir tanesi de Nüfus Müdürlüğü önünde oluştu. İkametini Soma’ya aldıranlar ve aldırmaya çalışanlar Nüfus Müdürlüğü önünde uzun kuyruklar oluşmasına neden oldu.
İşçi alımlarıyla ilgili ikamet almak isteyenler muhtarlıkların yanı sıra Nüfus Müdürlüğü’nde de uzun kuyruklar oluşmasına sebep oluyor. Cuma günü yani 8 Kasım’da sona erecek olan işçi alımları sırasında oluşan uzun kuyrukların ne olduğuna anlam veremeyen vatandaşlar sebebini öğrendiğinde işsizliğin ne derecede olduğunu şimdi daha net görüyoruz diyorlar. Kaymakamlık talimatlarıyla Nüfus Müdürlüğü bütün muhtarlıkları ikamet konusunda uyardığı öğrenilirken Nüfus Müdürlüğü’ne yapılan müracaatlarında İlçe Emniyet Müdürlüğüne dilekçe ile bildirildiği ve adres tespiti yapılması sonrasında verileceği belirtiliyor. Ancak Adres tesbitinin yapılmasının uzun süreceği bunun ise Somalıların yararına olması bekleniyor. Somalı vatandaşlar ise her işçi alımında ortaya çıkan ikamet karmaşasının çözülmesini ve en az 5 yıl Soma’da ikamet etmesi şartının getirilmesi ile çözüme kavuşacağını söylüyorlar.

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!