Soma Karaelmas Gazetesi

Nihayet yapılıyor

Nihayet yapılıyor
729 views
29 Ağustos 2017 - 8:53

Savaştepe kavşağı sinyalizasyon sistemi Kurban Bayramına yetişmesi için çalışmalar başladı. Sık sık kazaların meydana geldiği kavşak ışıklandırması nihayet yapılıyor.

 

Savaştepe Kavşağı’nda uzun zamandan beri yapılmayan trafik ışıklarının Kurban Bayramına yetişmesi için çalışmalar başladı.

Soma’nın gündemini uzun zamandan beri meşgul eden ve sürekli yaralama ve maddi hasarların meydana geldiği Savaştepe  Yol kavşağında bulunan sinyalizasyon sistemi yeniden kurulmaya başladı. Belediye Başkanı Hasan Ergene konu ile ilgili yaptığı açıklamasında ‘Savaştepe Kavşağında Karayolları Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen asfalt çalışmaları nedeni ile trafik ışıkları devre dışı bırakılmıştı. Karayolları Bölge Müdürlüğüne konuyu ilettik. Savaştepe Kavşağı için sinyalizasyon ihaleleri yapıldı. Son günlerde yaşanan kazalarla şehrimizin gündemine gelen Savaştepe Kavşağındaki trafik sinyalizasyon sistemi Belediyemizin iş makinası desteği ve Karayolları ekiplerimizin çalışması ile yeniden kuruluyor. Çalışmaların bir kaç günde tamamlanarak Kurban Bayramından önce devreye alınması hedefleniyor. Söz konusu kavşakta bir daha kaza yaşanmaması ortak temennimizdir’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!