https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Nerde O Eski İftarlar Nerde O Bayramlar

Nerde O Eski İftarlar Nerde O Bayramlar
1.027 views
10 Temmuz 2015 - 9:04

Selam ve sevgilerin en güzelinin çok değerli okurlarımın, sevgili Somalı Hemşerilerimin, ve sosyal medyadaki benim için çok özel yeri olan değerli takipçi arkadaşlarımın olması dileği ile hepinize selam ve sevgilerimi sunuyorum.
Değerli arkadaşlarım,sevgili dostlarım, Bu haftaki konumuzun gündem maddesini oluştururken ve üzerinde sohbetimiz Gerçekleştirirken , değerli dostum, Komiserimiz Tolga TEKTOSUN, konu konuyu açarken konu önümüzdeki günlerde gelen ramazan bayramlarına gelince konuyu kendisi ele alarak görüş ve fikirlerini belirtmek istemiş ve buradan birinci bölümünü yayınlamıştık.Şimdi de kaldığımız yerden devam etmek istiyorum, fakat devam etmeden önce kısaca bir hatırlama yapma adına birkaç not ilave etmek istiyorum. Burada Sevgili kardeşim, arkadaşım geçmiş ramazanlara bayramlarına değinirken aslında birkaç çeşit mesaj vermiş olup, taşlar yerine oturmuştur. Birincisi Gösteriş ve riyadan uzak olunması, ibadetlerin gösteriş içinde olmaması, Dostluk ve arkadaşlıkların çıkarsız olması, Teknolojinin zamana galip gelmesi v.s Şimdi kardeşim Tolga beyin yazısına devam edelim.
. Şimdiden hepinize en güzel günler ve en güzel ramazanların sağlık içinde geçirmeniz dileğiyle saygı ve sevgilerimi sunar sayın Tolga TEKTOSUN’a yazılarından dolayı teşekkür ederim.
….. Önümüz bayram inşallah on günlük ömrümüz varsa göreceğiz. Kapımızı çalan çocuklara ya kapımızı açmayacağız,ya da protokolle bayramlaştıktan sonra anamızın yada babamızın bayramlarını teknolojik çığır açan cep telefonu ile kutladıktan sonra kendimizi denizlerin maviliklerine, engin sularına bırakıp bayramı adalarda modalarda paparazziler ile kutlayacağız, ha bir de Bayramınız kutlu, gönlünüz umutlu, geleceğiniz şen diye devam eden yazmaya bile üşendiğim-iz şablon mesajları, arkadaşlarımızı toplu olarak seçip göndereceğiz, plaj şemsiyesi altında yada yüz üstü yatıp güneşlenirken insanlık görevimizde güya yerine getirmiş olacağız değil mi, yazık ki gerçekten çok yazık.
Sevgili okuyucular, değerli arkadaşlar, Ne olur bu bayram biraz farklı olsun, biraz bayram sabahı kapımıza gelen çocuklardan başlayalım bayramı yaşamaya, tanesi bir liralık dahi olsa küçük oyuncukları koyalım şekerle birlikte mendillere sararak imkanımız varsa bir simit parası dahi olsa ceplerine koyarak, gözlerine bakalım, elimizi uzatalım ki, EL ÖPMEYİ UNUTMAYAN NESLİMİZ OLSUN ! Yaslandığımızda hala elimizi öpmesini bilen çocuklarımız, evlatlarımız, torunlarımız olsun. Hayatta olan anamızın, babamızın yanına koşalım ki, onların gözleri yaşlı kalpleri kırık kalmasın lütfen. Çocuklarımızı, eşimizi alıp mezarlıklara giderek yarın bu ömrü alemden fani dünyaya göç ettiğimiz zaman arkamızdan bir Fatiha okunacak nesillerin olması gerektiği mesajını burada mesaj olarak verelim, ve baş uçlarına sular dökelim beraberce…
Sevgili arkadaşlarım ne olu üç gün tv seyretmeyelim, eşimize dostumuza, yakınımıza, akrabalarımıza koşalım ki birbirimizden haberimiz olsun. Bir kahvenin kırk yıl hatırı var ya en azından yalnızlığa itildiğimiz, gelecekte yalnız kalmaya mahkum olacağımız günlerin, ayların, belki de yılların önüne küçük de olsa küçük bir set olsun.
Ne olur bu bayram sevelim sevilelim,birbirimize kenetlenircisine sarılalım, düşmanlıkları kinleri bir kenara bırakalım şu kısacık dünyada, geleceğe daha güzel bir umutla bakalım, gözlerimizde kin ve nefret tohumları yerine, sevgi gülücükleri yerini alsın. Umut bu fakir gönlün ekmeği değilmi dir. Tüm Müslüman ve İslam aleminin ve sizlerle seslenme imkanı bulduğum bu köşede yazdığım yazıyı okuyarak pay çıkaran kardeşlerimizin, dostlarımızın kısaca hepimizin bayramı kutlu olsun.
Sevgili Tolga Tektosun kardeşime ,bu güzel ve ince düşünceler ile yazmış olduğu hem düşündürücü hem realitelerle dolu okudukça bizleri mest eden yazsısından dolayı çok teşekkür eder, gelecek hafta bir başka konuda görüşmek üzere selam ve sevgilerimi sunarken, mutlu yarınlar, sağlık ve esenlikler dilerim.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!