https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Nejla Annenin hayali gerçek oldu

Nejla Annenin hayali gerçek oldu
1.413 views
12 Kasım 2016 - 9:42

Soma’da eşinin hayatını kaybetmesinden sonra psikolojik olarak sürekli kilo alan Nejla Tarlaek’in hayalini Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe gerçekleştirdi.
İstasyon Mahallesinde oturan Nejla Tarlaek (65) 4 yıl önce eşini kaybetti. Eşini kaybetmesinin ardından psikolojik olarak sürekli kilo alarak 185 kiloya ulaştı. Aşırı kilo alması nedeni ile yürümekte zorluk çeken Nejla Tarlaek için Bursa’da özel olarak imal edilen akülü sandalye Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Karlık tarafından Soma’ya getirildi. Akülü sandalyeyi teslim alan Nejla Tarlaek kendi ihtiyaçlarını artık karşılayacak olmanın sevincini yaşayarak Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile telefonla görüştü. Altepe’ye bol bol dua eden Tarlaek ‘Allah’ım çoluk çocuğuna bağışlasın’ diyerek gözyaşlarına engel olamadı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Karlık ‘Bizde bugün Soma’dayız. Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak buraya geldik. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Recep Altepe’nin talimatı ile burada Necla Tarlaek hanımefendiyi sizlerin vasıtası ile öğrendik. Sosyal Hizmetler Müdürümüz, Genel Sekreter Yardımcımız Neşet Çakmak  ve Sedat Okumuş’un girişimleri ile bu teyzemize ulaştık. Büyükşehir Belediyesi olarak tüm dezavantajlı grupların farkındalığının farkındayız. Onlara her türlü yardımı Bursa’da yapıyoruz. Buraya özel geldik. Çünkü bu biraz daha farklı özel imalat gerektiriyor. Bunu sadece Necla ablamız için özel yaptırdık,bu engelsiz aracı. Onun için bunu haber yaptık. Biz devamlı normalde bunları vatandaşlarımıza ve ihtiyaç sahiplerimize bu araçları veriyoruz. Bunları verirken de sadece bizim Sosyal Hizmetler Müdürümüz ve alan değerli kardeşimiz biliyor. Bunların reklam yapılmasını Sayın Recep Altepe Başkanımız istemediği için reklamını yapmıyoruz. Buraya özel geldiğimiz için, bu arabada özel, Necla hanımda özel olduğu için onu görelim diye Bursa’dan buraya geldik. Kendi elimizle aracı teslim ettik. Araçta onun istediği gibi olmuş hamdolsun. O da bizi mutlu etti. O da bundan sonra bizler gibi hem yüzü gülecek hem mutlu olacak hemde bize hayır dua edecek. Sosyal yaşamını çok rahat bir şekilde idame ettirecek. Bizde onun mutluluğunu yaşıyoruz’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!