Soma Karaelmas Gazetesi

Nakliyeciler Okulundan Gözlemeli Kermes

Nakliyeciler Okulundan Gözlemeli Kermes
720 views
17 Kasım 2017 - 7:05

Nakliyeciler ilköğretim okulu , öğrenci velileri ve Okul Aile Birliği başkanlığının ortaklaşa gerçekleştirdiği gözleme, ayran ve diğer ikramlar büyük ilgi uyandırdı.

Okul Aile Birliği Başkanı Sibel Eylem Çetin, “okulumuzun genel ihtiyaçlarına katkı sağlamak üzere okulumuz içerisinde okul aile birliği üyesi bayanlar ile veliler tarafından hazırlanan el işi organik , hijyenik yiyecekler satışa çıkarılmıştır. Gelen konuklar ile Okul idarecileri öğrencilerimiz bu koordineden memnundurlar. Buradan elde edilen gelir okul ihtiyaçlarının yanı sıra, özel günlerde ve çocukların başarı kutlamalarında kullanılmaktadır. Burada her veli gönüllülük esasına göre bu görevi yapıyor. Bu koordine aynı zamanda Okul, Veli ve öğrenci dayanışması açısından da büyük motivasyon sağlıyor.Bu tür dayanışma örnekleri ilçemizdeki bir çok okulda yapılması sevindiricidir.Her şeyi devletten beklememek lazım, bu kermesler güzel bir dayanışmanın örneğidir. Özellikle bayanlarımız yöresel damak tadına sevgilerini katarak hazırlamış oldukları yiyeceklerin satışından elde edilecek gelirin güzel yerlerde harcanması ve ihtiyaç sahibi öğrenciler için kullanılacak olması büyük bir anlam taşımaktadır. Tüm katılımcılara ve emek sarf eden öğrenci velilerimize, Okul yönetimimize teşekkür ederim” dedi.

Okul idarecilerinin de büyük destek verdiği gözleme, ayran içecek partisine her kesim öğrenci ve velilerinde büyük ilgi göstermesi bu kermesi daha anlamlı kıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!