Soma Karaelmas Gazetesi

MYO minik kalplere dokundu

MYO minik kalplere dokundu
934 views
16 Haziran 2017 - 8:20

Soma Meslek Yüksekokulu öğrencileri Sosyal Sorumluluk Projeleri Kapsamında Çerkez Hamidiye Köyü İlköğretim Okulundaki minik öğrencilerin okullarının son gününde karnelerini ve daha önce kâğıtlara yazmış oldukları hayallerindeki oyuncakları dağıtarak miniklerin mutluluklarına ortak oldular.

Yüksekokul öğrencileri Proje kapsamında belirlenen okuldaki daha önceki ziyaretlerinde 4-9 yaş arasındaki çocuklara hayallerini kâğıda yazmalarını sağladılar. Miniklerin bu hayalleri yüksekokulun öğrencileri tarafından derlenerek tüm istekler belirlendi.
Projenin ilk adımında yüksekokul öğrencileri, minik öğrenciler okula karne almaya geldiklerinde onların hayal ettikleri oyuncakları ve hediyeleri ile karşıladılar.
Miniklerle pasta keserek hediyelerini veren yüksekokul öğrencileri projenin son aşamasını eylül ayında miniklerin hayal ettikleri gezi programı ile bitireceklerini,
Bu sosyal sorumluluk projesinin en büyük amacının, çocuklara yaşamak zorunda oldukları sıkıntıları zorlukları unutturacak, hayatlarında fark yaratacak ve belki yıllar sonra bile hatırladıklarında mutlu olacakları bir zaman dilimi geçirtmek ve bu sayede yaşadıkları zorlukları yenme konusunda yardımcı olmaya çalışmak olduğunu belirttiler.Bu Sosyal Sorumluluk Projesine destek veren Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ayla Tekin, Çerkez Hamidiye Köyünde Yaşayan çocukların yaşamış oldukları zorluklara olan duyarlılıklarından dolayı öğrencilerine ve proje danışmanı Öğr. Gör. Fırat Tekin’e teşekkür etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!