Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Müzik Gönüllüleri Ankara’dan Döndü

Müzik Gönüllüleri Ankara’dan Döndü
1.139 views
27 Kasım 2014 - 8:22

14 Kasım Cuma akşamı Başkent Ankara’ya yola çıkan Soma Müzik Gönüllüleri Eğitim Ve Araştırma Derneği ve şehit madenci yakınları cumartesi sabahının ilk ışıklarıyla Ankara’ya ulaştılar. Soma Müzik Gönüllüleri ve şehit madenci yakını arkadaşlarımızın ilk işi Atamızı ziyaret oldu…Daha sonra rehber eşliğinde Ankara’yı gezen arkadaşlarımız Hacettepe Üniversitesinin kendilerine verdiği akşam yemeğinden sonra konser salonuna geçtiler..

Gecenin anlam ve önemini içeren slayt gösterisinin ardından TRT Ankara radyosu sanatçısı  Vedat Kaptan Yurdakul şefliğindeki koro birbirinden güzel eserler sergiledi. Deneyimli sunucu Faruk Cenap ERDOĞAN’ın şiir ve küçük anekdotlarıyla süslenen programda duygulu anlar yaşandı. Müzik Gönüllüleri Eğitim Ve Araştırma derneğinden Sezgin Dereliler güfte Fuat Edip Baksı Beste Selahattin Erköse’ye ait olan ”Rüzgâr Kırmış Dalımı Ellerin Ne Günahı var” isimli şarkıyı, İlknur Güven ise Güfte Muazzez Kürdan, bestesi şekip Ayhan Özışık’a ait olan” Kalbimin Sahibi Sensin Orda yalnız Sen Varsın” adlı eserleri seslendirdiler…

Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene’nin yoğun iş temposu dolayısıyla katılamadığı konsere gönderdiği madenci heykellerini  Müzik Gönüllüleri Eğitim Ve Araştırma Derneği Başkanı İlknur Güven, Şef Vedat Kaptan Yurdakul’a, Hacettepe Türk Müziği Araştırma Ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. İsmail Hakkı Demirdöven’e ve “Soma maden şehitleri Konseri” mimarı Funda Ünsal’a belediye başkanı Ergene’nin selamlarını ileterek takdim etti.

Müzik Gönüllüleri Eğitim Ve Araştırma Derneği Başkanı İlknur Güven, “Bu anlamlı geceyi düzenleyerek Soma Müzik Gönüllüleri Eğitim Ve Araştırma Derneği olarak bizlere böyle duygulu, coşkulu, rüya gibi bir gece yaşattıkları için Sn.İ.Hakkı Demirdöven’e, Hacettepe Üniversitesi TSM Koro şefi Sn. Vedat kaptan Yurdakul’a, Maden Şehitlerini Anma Konseri Mimarı Funda Ünsal’a, ve gitmemize maddi katkı sağlayan Belediye Başkanımız Hasan Ergene’ye , Soma Seyahat Başkanı Osman Gündoğan’a   teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!