https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Murat Maan Zehir Zemberek

Murat Maan Zehir Zemberek
514 views
19 Nisan 2018 - 6:33

MHP Soma İlçe Başkanı Murat Maan zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Belediye Başkanı Hasan Ergene’ye yüklenen Maan Milletvekili Selçuk Özdağ’ın kendi partilileri tarafından yuhlanmasından, Soma Belediyesinin kanunsuz işler yaptığına kadar bir çok konuda açıklamalarda bulundu.

MHP Soma İlçe Başkanı Murat Maan basın açıklaması yaparak bir çok konuye değerlendirdi. Soma Belediyesinin yıllardır mahkemenin verdiği kararı tanımayarak kanuna aykırı hareket ettiğini belirtti.
Manisa Büyükşehir Belediye Meclisinde borçlanma talebine onay verip vermemenin insanların kendi insiyatifinde olduğunu söyleyen MHP Soma İlçe Başkanı Murat Maan ‘ Sizlerin aracılığı ile Somalılara seslenmek istiyorum. Benim ağzımdan yazılmış bazı açıklamalar var. Hainlerin isim isim söyleneceği gibi bir açıklama doğru değil. Ben öyle bir açıklama yapmadım.’dedi.
‘Hizmetleri
takip etmek zorundalar’
MHP Soma İlçe Başkanı Murat Maan Belediye Başkanı Hasan Ergene’ye yüklendi.
Maan Kendi milletvekillerini protesto ettiler diyerek yaptığı açıklamasında ‘Büyükşehirde yapılan oylama ilgili açıklamaya gelirse ise hoşunuza giden birşeyi destekler yada desteklemezsiniz o size kalmış. Amma velakin büyükşehir encümenindeki insanlar halkın seçtiği insanlardır. Hizmet için gelirler, hizmetin durdurulma noktasında değillerdir. Hizmetin ne amaçla ne nasıl gelmesi noktasındadırlar. Belediye hizmet etmek ister oradaki insanlar da buna destek olmak zorundadır. Yapılacak işleri de orada bulunan insanlar takip etmek zorundadırlar. Para gelmesin hizmet olmasın değil, para da gelsin ama nereye harcanıyor, nasıl harcanıyor, insanlara hizmet ediliyor mu bu noktadadırlar. Buradan çıktıktan 3 gün sonra para gelmeyecek. 97 mahalle var, hepsine hizmetler aynı anda gelmiyor. Önce komisyona gidecek, onaylanıp, bu hizmete dönecek. Halkın seçtiği insanlar oraya gittiğinde bu paranın nasıl harcandığını takip etmeleri gerekiyor. Biz hizmetleri bilmiyoruz, bize açıklama yapılmıyor deniyor. Hayır, herşey günler öncesinden verildi. Ne için toplandıklarını bilmedikleri bir ortam değil. Konular ve ne için toplanıldığı biliniyordu. Hafta içerisinde enteresan olaylar oldu. Euro bazında TL tutarında gibi söylemler de oldu. Türkiye’de faiz oranları yüksek. Bir belediyeci hem sosyal hemde ticari olmak zorundadır. Hizmetin durdurulamayacağını söyleyen Ak Parti Milletvekili Selçuk Özdağ yine kendi partisi tarafından protesto edildi. Dinlenmeyerek masalara vuruldu. Bize bu durum çok tuhaf geldi’dedi.
‘Hangi vekillerini dinlediler’
Özdağ’ın yuhlanmasına dikkat çeken Maan ‘Türkiye’de Manisa Büyükşehir Belediyesi kredi limiti en yüksek belediye konumundadır. Bankaya gittiğinizde sizi bir puanınız vardır. Borçlarınızı zamanında öderseniz puanınız yükselir ödemezseniz düşer. Belirli bir seviyenin altına düştüğünüzde bankalardan kredi çekemezsiniz. Manisa Büyükşehir Belediyesi kredi notu 1.300 milyar olarak en yüksek konumda. 120 trilyon borçla aldığı belediyeyi 1 dönem sonra 189 trilyon bütçe fazlası ortaya koyarak yapmış. Avrupa’dan kredi çekme durumu ise Türkiye’de faiz oranları çok yüksek, Avrupa’da oranlar daha düşük. Büyükşehir Belediyesi gerekirse Avrupa’dan bu krediyi çekeriz diyor. Sosyal Belediyecilikten çıkarak ticari belediye konumuna giriyor.
Meclis Toplantısı öncesinde Ak Parti İl Başkanı, MHP İl Başkanı, Cengiz Ergün oturup konuşuyor ve burada desteğinizi istiyoruz diyorlar. Ak Parti İl Başkanı ise bu desteği verebileceklerini ama Milletvekili ile görüşmesi gerektiğini ifade ediyor. İşler burada karışıyor. Görüştükleri milletvekili Selçuk Özdağ değil demekki çünkü yuhluyorlar. Hangi milletvekili ile görüştüler de o destek vermeyin, niçin destek vermeyin dedi. Milletvekilliğini bırakıp Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığına mı soyunacak ki hizmeti durdurma noktasına gitti?’dedi.
Maan ‘Parti olarak Devletin Bekası için Recep Tayyip Erdoğan’a verilen bir destek var. Terör ve bir çok konuda hepimiz gerekli olduğunu biliyoruz. Biz desteğimizi bu yüzden verdik. Amma velakin Cumhurbaşkanımız fetö olayları ile alakalı söylediği altı inanç, ortası ticaret, üstü ihanet demişti. Bu doğru bir kelime. Devlet Bey ise o zaman
İnanan kesim ile uğraşmayın, üst kesim olan insanların uğraşlarını kendi menfi çıkarları için devletin gücünü ele geçirmek için uğraşan insanlar ile bizim işimiz demişti. O zaman çıkan tabloda ise Büyükşehir Belediyesindeki oylamada CHP onay veriyor, bağımsızlar destek veriyor ama AKP’nin içerisindeki bazı üst akıllılar destek vermiyor. Bazıları cezaevinden çıkmış korkuyor, bazılarının ticari işleri var, defterleri incelenir diye korkuyor, amma velakin üst akıl yani AKP içerisindeki üstü ihanet kısmındaki insanların bir an önce gitmeleri ve vatanı, memleketi için çalışan AKP’nin içinde olduğunu bildiğimiz insanların da bir an önce o koltuklara oturması gerekiyor ki biz Somamız ve Manisamız için ne yapabiliriz? Nerden para bulup bunu hizmete çevirebiliriz noktasına gelmemiz gerekiyor.’dedi.
Belediye Başkanı Hasan Ergene’nin Büyükşehir Belediyesi ne yaptı ki kelimesine takılan Maan ‘Söylenen enteresan şey ise Büyükşehir Belediyesi ne yaptı ki kelimesi vardı. Büyükşehir Belediyesinin çok şeyler yaptığını ve çok şeyler yapmak istediğini biliyoruz. Soma için yapılmış yolları konuşmuyorum. Yıllar önce olması gereken su hatlarımızı, altyapımızı hiç konuşmamıza gerek yok. Sokağa çıktığınızda 2 direk göreceksiniz biri galvenizli Otoban girişlerine koyulan direk, diğeri ise Büyükşehir Belediyesinin geldiği aydınlatma. Buna bakar ve büyütürseniz belediyecilik anlayışının hem işlevsel, hem estetik hemde kalite olarak ne olması gerektiğini görürsünüz. Ben Büyükşehir Belediyesinin neler yaptığını saymayacağım. Oradaki insanlar menfaat gözetmeden ellerinden geldiğince çalışıyorlar. Ak Parti içerisinde de çok değerli insanlar olduğunu biliyorum ama bu insanların artık Soma’nın menfaatleri ve Manisa’nın menfaatleri için söylemesi gerekenleri söylemelerini istiyorum. Yarın büyükşehir Belediye Başkanı olmak istiyorum diye menfii düşünen insanların değil de biz Manisa’yı ve Soma’yı yaşanabilecek doğru şeyler yapılan il ve ilçe haline getirmek istiyoruz’dedi.
Hukuk mu?
Belediye mi?
Soma Belediyesinin hukuksız işler yaptığını söyleyen Maan ’78 yaşında hukuk mücadelesi veren bir amcamız var. 11. parselin yan tarafında hukuksuz bir bina yapılıyor. Şahıs şikayetçi oluyor. Mahkemeleri kazanıyor. Hukuku tanımayan bir belediyemiz var. Devam ettiriyor. Yan tarafta bulunan hukuksuz bina bitiyor, daireler satılıyor, insanlar belediyeye güveniyor ev alıyor. Diğer tarafta şahıs tüm mahkemeleri kazanıyor. Sonra eziyet olsun diye adamın kendi parseline de kamulaştırma getiriyor. Şimdi biz hakkını savunan ve halkı olan kişiyi mi savunacağız. Bir müteahhitin Belediye bağlantısından dolayı diğer müteahhitlerin de sıkıntıya girmesi noktasına mı gireceğiz. Halkı olan kişinin arkasında mı duracağız yoksa yanlış yönetimden dolayı hiç suçu olmayan müteahhit kardeşlerimiz var. Araziyi verip namusu ile şerefi ile işini yapmış. Mahkemenin verdiği kararı tanımayarak kanuna aykırı giden bir belediyemiz var ve bundan dolayı Soma’daki tüm inşaatların kapatılması durumu var. Bu problemleri ortaya getiren ise hukuksuz belediyedir. Şahıs ‘kaç yıldan beri mahkemeyi kazanıyorum. Önlerine getiriyorum ya öylemi deyip çalışmaya devam ediyorlar’demiş. Hukuk mu Belediye mi hangisi önde? Bizim problem gördüğümüz budur. Belediyecilik anlayışı adil olmalı. Herkese göre olmalı, kişi için değil, yerel için olmalı, çizgisi karakteri olmalı, bu bana dokunur deyip görmemezlikten gelinmemeli. İnsanlar size bir görev vermiş. İcraatları takip etmek. İcraat para ile oluyorsa, parayı takip etmek. İnsanla oluyorsa insanı takip etmek. Maski ve Büyükşehir Belediyesinde hiçkimse siyasi görüşü ile işe girmedi. Çalışan hangi partiden olursa olsun kimsenin ekmeği ile oynanmadı. Biz git partiye üye ol sonra işe gir demedik. Daha çok imkan açmaya çalışıyoruz. O gelecek paranın bir kısmı ile imkan sağlanacaktı’dedi.
‘Soma Belediyesinin tanıdığı
Ruhsatsız evler var’
MHP İlçe Başkanı Murat Maan Soma Belediyesinin yıllardır su faturasını tahsis ettiği bir çok ruhsatsız ev ile karşılaştıklarını ifade ederek yaptığı açıklamasında ‘Sıcak suyu bağlanacak bir çok evin ruhsatsız olduğunu öğrendik. Elektrik abonesine göre sıcak su bağlamak istedik. Ancak bir çok evin ruhsatının olmadığını gördük. Su abonelikleri var. Bu insanlar 20-30 yıldan beri su abonelikleri var. Bu ne demektir. Ben bu evi tanıyorum demektir. Sıcak su bağlayacağız ama bağlayamıyoruz. Biz bunu nasıl geçeriz diye bir araştırma yaptık. Bu kişilerin su aboneliklerine göre giderek Soma Belediyesine ben yıllardır su faturası ödüyorum bunlarda faturalarım. Ben yapı kullanma izin belgemi istiyorum diyecek. Sonra ise Soma Belediyesi ya bu evleri yıkacak, yada bu belgeyi verecek. Soma Belediyesi bu belgeyi verecek. Ama birinin evinin bir kaç metresi öbürünün bahçesinde çıkıyor. Bunları düzeltilmesi gerekiyor ki hizmet alabilsinler’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!