Soma Karaelmas Gazetesi

Mülk-İ İslam

Mülk-İ İslam
957 views
05 Ağustos 2014 - 7:50

Açıyorum televizyonu, gazeteyi.. Bakıyorum her taraf toz duman, Mülk_i İslam komple viran. Gidelim artık bu dünyada hemen. Sabır taşı olsak çatlarız. Meğer ölen hep Müslüman!
Ahir zaman diyelim çıkalım biz de işin içinden! Ölen ölür kalan sağlar bizimdir anlayışında kalalım hem. Başımızı kuma gömen devekuşu olalım. Suriye’de ölen varmış, Irak’ta, Gazze’de, Burma’da, Doğu Türkistan’da… Kimin umurunda! Ölen meğer Müslüman’mış hep! Herkes sağırmış, körmüş lalmış. Hep masalmış ama sahiden ölenler varmış ve hepsi de Müslüman’mış.
Kulaklarımız duymasın kardeşlerimizin feryadını, tıkayın kulaklarınızı pamukla habire! O mazlumların sesi kulağımıza girip beynimize intikal edip sinirimizi bozmasın sakın! Korsan bantlarını çekin gözlerinize karnı deşilen başı kesilenleri görmeyin o bandın arkasında, kalın öyle gören kör olarak! Ve haksızlık karşısında susun kıyamete değin nasılsa hesap yok bu dünyada! Şeytan’da öyle yapıyor ya!
Ah Ramazan-ı Şerif, halimiz pek de rezil! Barışın huzurun güvenin mukaddes ayı ama etrafımız dolmuş ayı, haberimiz yok! Eli silahlı, ağzı salyalı, beyni robot kalbi kubur nice canavarlar var yeryüzünde. Hepsi de cellat olmuş, hepsi de katil, hepsi de cani!
İnsanlık hani? Ah Batı, kalbin senden olmayana ne de katı? Vicdanın sümen altı, şefkatin rahmetli olmuş bize karşı!
İşid, Irak’ta kimin belli olamayan işini hallediyor, dişini Müslüman olana geçiriyor.
Suriye zaten yerle bir, ölenin yaralanın haddi hesabı yok! Yüz binler öldü, milyonlar terk etti ülkeyi. Halen hükümdarım diyor zatı şahaneler! Kimse kalmadı, görmüyor. Dünya saltanatı uğruna feda edilen milyonlar. Yerle bir edilen değerler, bozulan ahlak, katledilen can, kaybolan çocuklar, ırzına geçilen kadınlar!
Filistin bombalanıyor durmadan. Gazze’ye ölüm yağıyor, yıkımlar oluyor. Bu kadar kör bir dünyada yaşıyoruz. Bu kadar sağır ve bu kadar lal bir dünya… Bu ne kahır ki gelmiş Cümle Mülki İslam-ı buluyor. Bu hal insanlığa sığmıyor. Kayıp 3 Yahudi yerleşimcinin ölü bulunmasının ardından İsrail hava saldırılarına başladı. Taşı taş üstünde koymuyor. Canı bedende bırakmıyor. Çoluk çocuk hesapsız gözaltına alın gözaltına alınsın es kaza.
Bir yılda 3 bin Filistinli çocuk gözaltına alındı. 12 / 15 yaş arası 3 bin Filistinli çocuk… 3 bin çocuk; 3 bin anne 3 bin baba demektir. 3 bin çocuk 9 bin can demektir. 3 Yahudi yerleşimci ölü bulundu. Kimin yaptığı da net değil. 3 Yahudi için yerle bir ediliyor Gazze de kimse itiraz etmiyor. Onlarınki can da bizimki patlıcan! Sinirden ‘patlıyacammm!’ Çocuk diyorum. Çocukların ulusu yok diyordu ya şair sahiden de yok! Küçük çocukları da büyükleri vurdukları kurşunlarla vuruyorlar. Büyükleri yargıladıkları mahkemelerde yargılıyorlar. Büyüklere attıkları bombalarla onları da öldürüyorlar. Çocuk diyorum, dünyanın herhangi bir noktasında durup dururken öldürülüyor bu çocuklar.
Gazze’ye ölüm yağıyor göklerden. Sahura bombayla kalkıyorlar, oruçlarını kurşunla açıyorlar, açlıklarını ölümle bastırıyorlar, susuzluklarını kanlarıyla gideriyorlar. Gazze yıkım içinde. Ramazan gözyaşı demek İslam coğrafyasında, kan demek artık ölüm demek, ah demek! Dur diyen yok bu zulme! Zulümle abad olmaz dünya ve kimseye de kalmaz mutlak! Kimin umurunda! İsrail bombalıyor. Arap kızı camdan bakıyor. Seyrediyor akvamı beşer! Kahrediyor üç beş nefer, o da yetmiyor.
Burma’da insanlar yakılıyor. Sırf Müslüman diye. Kaçmasın diye etrafı sarılıyor, iyice tutuşsun diye üzerine kuru ot atılıyor, tekmeleniyor. Yanıp bitiyor kül oluyor rabbine kul olduğu için!
Çin sessiz sedasız vuruyor Müslüman Türkleri.
Katliamı duyan yok,dile getiren…
Susan çok.
Dili olsaydı kalbimin, ah keşke!
Göz altılar var İslam coğrafyasında.
Suç attılar var Mülki İslam’da.
Kestikleri başlarla poz verdiler var.
Dil altı verilmiş sanki geride kalanlara.
Beyinler balon yapmış kalpler meme; akıl ve izan tatile çıkmış, vicdan ve merhamet sadece sözde kalmış.
Unutsunlar diye yapılanları, seslerini çıkarmasınlar diye edilenlere, el uzatmasınlar ölenlere, format atılmış kalplerine insanların.
Ev bark, baraka, barınak buldozerlerle yıkılıyor.
Yakılıyor, vuruluyor, kesiliyor, asılıyor insanlar.
Meğer hepsi Mülk-i İslam’da cereyan ede!
Canlar yol olmuş onların kirli ve iğrenç postallarının altında.
Canlar yok olmuş.
Umut unut olmuş.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hava sıcaklığına dikkat!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dereceler Soma’nın
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kopya düzeneği ile yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Protokolden tam not
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kültür Evi Ödül alacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuklar Doğada

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!