Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Muhtarlara Teşekkür Plaketi

Muhtarlara Teşekkür Plaketi
1.385 views
17 Nisan 2014 - 7:16

Soma Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından muhtarlara teşekkür plaketi verildi.
Manisa Büyükşehir yasasıyla birlikte Soma’ya bağlı 53 köyün mahalle olmasıyla birlikte yeni ve görevini yeniden sürdüren muhtarlara Soma Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından teşekkür plaketi verildi.
Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından Soma Belediye Meclis toplantı salonunda düzenlenen plaket törenine Soma Kaymakamı M.Bahattin Atçı, Garnizon Komutanı Binbaşı İbrahim Kılınç, Soma İlçe Emniyet Müdürü Okan Arslan, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve muhtarlar katıldı.
Yeni seçilen ve yeniden seçilen muhtarlara hayırlı olsun dileklerini ileten Kaymakam Atçı, “ Köylere Hizmet Götürme Birliğimiz, köylerimize çok büyük işlere vesile oldu. Birliğimiz yoluyla köylerimize alt yapı, yol, içme suyu, park, okul gibi bazı hizmetlerimizi köy muhtarlarımız vasıtasıyla gerçekleştirdik. Büyükşehir yasasıyla birlikte köy tüzel kişilikleri ortadan kalktı. Köylerimize bundan sonra daha iyi hizmetler gelecek” dedi.
“Toplumsal Destek Bizler İçin Çok Önemli”
Asayiş yönünden toplumsal desteğin çok önemli olduğunu belirten Garnizon Komutanı Binbaşı İbrahim Kılınç, “Jandarma olarak birlik ve beraberlik içerisinde olmayı temenni ediyoruz. Köylerimize zaman zaman suçlu kişiler veya suç işlemeye meyilli kişiler gelebilir. Bu durumlarda anında bizlere haber verirlerse, biz en hızlı şekilde tedbir almak için bütün gayretleri göstereceğiz” dedi.
“Mahalle Emniyetimiz Sizlersiniz”
Soma İlçe Emniyet Müdürü Okan Arslan, İlçedeki okullarımızda asayiş yönünden olası durumlara karşı okullarımızda bizlere bire bir ulaşabilecek personellerimiz var. Mahalle muhtarlarımız içinde yakın zaman içerisinde bir planlama yapacağız. Mahallelerimizde aynı şekilde olası bir durumlara karşı muhtarlarımızda bir Emniyet yetkilisine ulaşabilecekler. Olay olması durumunda olay olmadan Asayiş ekiplerimiz kısa zaman içerisinde tedbir alacaklar” şeklinde konuştu.
“ 50-60 Haneli Köyde Herkes Ölse Ne Olur”
Sorunlarını dile getiren Kum Köy ve Söğütçük Köy muhtarları, Türk Telekomünikasyon tarafından Kum Köy ve Söğütçük Köy meydanına konulması istenen baz istasyonuna itiraz ettiklerini söyledi.
Türk Telekomünikasyon yetkilerinin köyde tespit yaptıkları sırada Söğütçük Köy muhtarının itirazı üzerine “ 50-60 haneli köyde herkes ölse ne olur” iddiasına ise Kaymakam Atçı tepki gösterdi. Atçı, böyle bir durum söz konusu ise köy meydanına yapılacak olan baz istasyonunu istememekte haklısınız.Ben olsam bende istemezdim” dedi.
“Muhtarların Yüzü Güldü”
30 Martta yapılan seçimlerin ardından muhtarlara yapılan % 100’lük maaş zammı muhtarların yüzünü güldürdü. 438 lira olan muhtar maaşları % 100’lük zammın ardandan 877 liraya yükseldi. Muhtarlar bu duruma çok sevindiklerini dile getirdi.
“Belediyeye Ait Mallar Teslim Edilecek”
Manisa Büyükşehir yasasıyla birlikte Soma Belediyesine ait Köylerde bulunan hizmet araçları ve bazı hizmet mallarının Manisa Büyükşehir Belediyesi bünyesine teslim edilmesi gerektiğini vurgulayan Soma Belediyesi yetkilileri, yasanın başlamasıyla birlikte mal zimmetinin sorumlusunun Soma Belediyesinin olmadığını ve muhtarların kendilerine zimmetli olduğunu belirterek muhtarlardan kısa zaman içerisinde var ise malları teslim etmesi istenildi.
Konuşmaların ardından Kaymakam Atçı tarafından 2009-2014 yılları arasında köylere yapmış oldukları hizmetlerden dolayı İl Genel Meclis Üyelerine, Köylere Hizmet Götürme Birliği Komisyon üyelerine, Köy ve Mahalle muhtarlarına plaket ile başarı belgesi takdim edildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!