Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Müfettişler Uygun Görürse Işıklar Ocağı Açılacak

Müfettişler Uygun Görürse Işıklar Ocağı Açılacak
1.542 views
19 Ağustos 2014 - 7:15

Soma’da yaşanan maden faciasının ardından Işıklar ve Atabacası ocağında incelemeler devam ediyor. Bu hafta içerisinde müfettişlerin maden ocaklarında inceleme yapacaklarını söyleyen Soma Kaymakamı M. Bahattin Atçı, “Müfettişlerin uygun görmesi durumunda Işıklar ocağında üretime geçilecek. Bu ocakta üretim başladıktan sonra Atabacasında da üretime geçilecek. Daha sonra da sıra Eynez’deki Ocağa gelecek” dedi.
Soma Kaymakamı M. Bahattin Atçı, “İlçemizdeki maden ocaklarının Işıklar ve Atabacası ocaklarında müfettişlerin gelip, eksiklik olarak gördüğü konular da düzenleme, tarama ve tamir çalışmaları devam ediyor. Bu çalışmalar kazanın meydana gelmesinin üzerinden kısa bir süre geçtikten sonra başladı ve güne kadar da sürüyor. Firma ile yaptığımız görüşme de çalışmaların sonuna gelindiğini, müfettişlerin eksiklik olarak gördüğü bütün kesimlere istenilen çalışmaların tamamlandığını ve bunun için de geçtiğimiz hafta sonu Maden İşçileri Genel Müdürlüğü genel teknik elemanları gelip incelemelerini yaptığını, bugün ve yarın raporlarını yazacağını belirttiler. Bu rapor üzerine eğer bu olumlu çıkarsa iş güvenliği müfettişlerimiz gelecek ve bu hafta içerisinde inceleme yapacaklar. Müfettişlerin de uygun görmesi durumunda Işıklar ocağında üretime geçilecek.Bu ocakta üretime geçildikten sonra inşallah Atabacasında da üretime geçilebilecek. Daha sonra da sıra Eynez’deki Ocağa gelecek. İlk önce Işıklar Ocağının üretime başlaması önemli ve üretime hazır hale geldiği bana ifade edildi. Bu hafta içerisinde buranın üretime geçeceğini bekliyoruz. İnşallah bir aksilik çıkmaz ve bir an önce üretime geçilir” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!