Soma Karaelmas Gazetesi

Müdürler bilgilendirildi

Müdürler bilgilendirildi
936 views
28 Ağustos 2017 - 8:37

2017-2018 Eğitim Öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala Soma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici tarafından Okul Müdürleri yeni müfredat hakkında bilgilendirildi.

 

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici önderliğinde Şube Müdürleri Mehmet Yurdadur ve Halil Can’ın katılımı ile Öğretmenevi ASO Müdürlüğü toplantı salonunda yeni müfredat ile ilgili tüm okul müdürleri bilgilendirildi.

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, Yeni müfredatın bu yıl 1. 5. Ve 9. Sınıfta uygulanacağı belirtilen toplantıda Güncellenen Öğretim programları ile ilgili tüm okul ve kurum müdürlerinin bilgilendirilmesi, Aylıksız izin planlamalarının doğru yapılması, Öğrenci devamsızlıkları, Okul kantinleri, DYS yazıları, Ücretli Öğretmen görevlendirmeleri, Her ay özgün bir proje hazırlanması, DYK onayları, Okul bazlı bütçeleme ve Ücretsiz ders kitaplarının dağıtımı konuları görüşüldü.

Toplantının 1.Bölümünde İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici tarafından okul müdürlerine yeni müfredat hakkında bilgi verildi. Öğretmen, öğrenci ve velilere ise Milli Eğitim Bakanlığından bu konuda eğitim almış formatörler tarafından seminer verileceğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici; Çağın gerekleri  ve milli değerlerimiz göz önüne alınarak ve tüm eğitim paydaşlarının da görüşü alınarak yenilenen müfredatın bu yıl 1.,  5. ve  9.Sınıflarda uygulanacak, bir sonraki eğitim-öğretim döneminde ise diğer tüm sınıflara yaygınlaştırılacağını söyledi.

Toplantının 2.bölümünde ise; Okul müdürleri ile bu eğitim öğretim döneminde yapılması planlanan iş ve işlemlerle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Ayrıca Okul ve kurumların yapması gereken çalışmalar anlatıldı.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!