Soma Karaelmas Gazetesi

MTSK Sınav Sorumluları Yetiştiriliyor

MTSK Sınav Sorumluları Yetiştiriliyor
1.891 views
19 Aralık 2013 - 7:48

Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursları sınav sorumluları yetiştirme kursu açıldı.
Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kurs 27 gün boyunca devam edecek. Kurslara 200 kişi başvuruda bulundu. Kurslar 60 kişilik gruplar halinde yapılacak. Kurslar Fatih Er, Muhterem Sıkı, Ercan Işık ve Gökhan Uysal tarafından verilecek.
Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kenan Orhan kurs hakkında yaptığı açıklamasında ‘Araç kullanma becerisi ve özel sürücü kurslarında sınav sorumlusu olabilecek yeterliliğe sahip kişilerin yetiştirilmesi amaçlanan “motorlu taşıt sürücüleri sınav sorumlusu kursumuz karayolları trafik kanunu ve sürücü kursları sınav yönetmeliği’nde yapılan bazı değişiklikler paralelinde bakanlığımızca modüler programa göre hazırlanmış, 5 modülden oluşan 120 saatlik bir kurstur. Bu modüller; trafik eğitimi ve psikolojisi, trafik kuralları, iş hayatında iletişim, ölçme ve değerlendirme ve güvenli araç kullanımıdır.’dedi. Kursun ilk gününde ziyaret eden Milli Eğitim Müdürü Tahsin Altunsoy ‘16 Aralık 2013 tarihinde başlayan bu kursumuz 18 Ocak 2014 tarihinde sona erecektir. 27 iş günü sürecek olan bu kursa ilçemizde yaklaşık 200 kişi başvurmuş olup,60’ar kişilik gruplar halinde kurslar devam edecektir.’dedi.

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!