https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Motorları Fark Edin Lütfen!

Motorları Fark Edin Lütfen!
1.183 views
22 Temmuz 2015 - 8:07

Selam ve sevgilerin en güzelinin siz değerli dostlarımın ve değerli okuyucularımın olması dileği ile, hepinize sevgilerimi sunarken , bu haftaki yazıma başlamadan önce geçtiğimiz hafta içerisinde büyük bir coşku ile idrak ettiğimiz Mübarek ramazan bayramınız da ayrıca cani gönülden kutlar nice ramazanlara sağlık, sıhhat içerisinde tekrar kavuşmak ümidi ile esenlikler dilerim.
Sevgili dostlar, değerli arkadaşlarım, Son zamanlarda ve özellikle yaz aylarının gelmesi nedeni ile motor sürücüsü sayısında ve motor sınıflandırmalarında hızlı bir artış piyasaya hakim olmaya başladı ,fakat bunun yanında da motorla yapılan trafik kazalarında da hızlı bir artış ne yazık ki canımızı sıkmaya başladı. Bizim gibi iki teker sevdalısı olan insanlar bence bu toplumda ayrı bir ruh ve karaktere sahip olmayı becerebilen özgür ruhlu insanlardır. Motor sürücüleri, istisnaların dışında ne istediğini bilen, insan yaşamına ve değerlerine saygı gösteren, yaşamın her türlü ruh aleminden zevk almasını kendine görev addeden saygın bir hobi gurubudur. Bizlerde geçtiğimiz ay içerisinde Soma’mızdaki motor sevdalıları ile bir araya gelerek , gruplar halinde motor sürüşlerine katılabilmek, çevre il ve ilçelerimizdeki aynı hobi gurubuna sahip olan arkadaşlarımızla aynı konu etrafında ortak sohbetlerimizi geliştirerek, birlik ve beraberlik adına güzel imzalar atabilmek adına ATAM Motor Kulübünü altı arkadaşımızla beraber Soma’mızda açtık Bu altı arkadaştan çoğumuz birbirimiz tanımıyor iken , ortaya çıkan bu birliktelik sayesinde daha önce Soma’da kurulu olan Soma Motor kulübünün değerli üyeleri ve sürücüleri ile de bir araya gelerek onlarla tanışma ve bazı sürüşlerde ortak hareket etme imkanlarını konuştuk. Bizim motor gurubu içerinde tanıdığımız her yeni arkadaş, bizimle grup sürüşlerine katılan her yeni üyemiz ATAM MK içerisinde Genel Merkez yöneticilerimiz dahil olmak üzere bizlere çok büyük güç katıyor. Ben buradan motor sevdasının içeriğini anlatmaya veya kalkmaya yazsam inanın gazetemiz bize en az iki ay sayfa ayırması lazım ki buda mümkün değil, ancak ben sırası geldikçe burada görüşlerimi sizlerle paylaşacağım.
Sevgili dostlarım, değerli okurlarım, Bizler motor kulübümüzü kurarken, ismimizden aldığımız güç ile, dürüst, iyi niyetli,vatansever, ortak hobisi motosiklet tutkusu olan, dostluk ve kardeşliğin ön planda olduğu , seviyeli arkadaşların olduğu bir topluluğu yaratmayı ön planda tuttuk. Motor sevdalısı kardeşlerimizin gerek etnik yapısı, gerek siyasi görüşüne, gerekse dünya görüşüne saygı duymayı kendimize görev addettik, inanıyorum ki diğer motosiklet kulübü üyeleri olan dostlarımızın da aynı duruş, görüş ve fikri içinde olduğundan da asla şüphemiz yoktur. Bizler hiçbir zaman motor tutkumuzun dışında herhangi bir siyasi görüşe, herhangi bir etnik yapıya, veya oluşuma hizmet etme gibi bir lüksümüz asla olmayacaktır. Yine üyelerimiz ile yaptığımız görüş ve toplantılarda her zaman söylediğimiz gibi tüm sürücülere örnek olacak şekilde, kasklı, teknik ve fiziki ekipmanları tam olarak, trafik kurallarına tam şart uyularak, yayalara ve çevreye örnek olacak şekilde hareket edilmesini, diğer motor kulüplerindeki arkadaşlarımız ile de aradaki diyalogları sağlam şeklide geliştirerek , birlik ve beraberliğimizden asla ödün vermeyeceğimizi, adımıza yakışır şekilde yolumuza devam edeceğimizi, camiamıza katılacak arkadaşları üye yapmadan önce bir takibat süreci ve araştırması süzgecinden geçirilerek toplumumuza kazandırmayı kendimize görev kabul ettik. Son olarak Yola çıkan motosikletli arkadaşlara diğer taksi ve kamyonların saygı göstermelerini bekliyoruz. Yetkililerden de trafikle ilgili kanun, mevzuat ve standartları düzenlerken motosikletleri de mutlaka göz önüne almalarını talep ediyoruz.AB ülkelerinde motosiklete sağlanan “Geçiş üstünlüğü” otomobile uyumlu sürat sınırlaması gibi can güvenliğini sağlamaya yönelik düzenlemelerin bir an önce hayata geçirilmesini istiyoruz.Pırıl pırıl insanların kazalara kurban gitmesini istemiyoruz. Motosiklet sürücülerinin arabalardaki gibi etrafında koruyucu metal perdesi olmadığını insanların bunu anlaması gerektiğini ve motosiklet sürücülerine saygı duyulması ve yol verilmesi gerektiğini bir kez daha ısrarla belirtiyoruz.
Gelecek hafta görüşünceye dek hepinize güzel bir hafta geçirmenizi diliyor, kazasız, belasız güzel sürüşler ,mutlu yarınlar diliyorum.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!