Soma Karaelmas Gazetesi

Miniklerin Tiyatro Coşkusu

Miniklerin Tiyatro Coşkusu
1.375 views
22 Ağustos 2014 - 7:41

Tiyatro sanatçısı Nedim Saban tarafından kaleme alınan müzikli çocuk oyunu ‘Bir Dostluk Hikayesi’ özel bir temsille Somalı çocuklarla buluştu.
Goody kedi – köpek mamalarının, tiyatro sanatçısı Nedim Saban yönetimindeki Goody Çocuk Tiyatrosu, son temsilini Soma’da düzenledi.
Türkiye için diğer bir kara gün olan 17 Ağustos tarihinde, maden faciasıyla sarsılmış Soma’daki çocuklarla buluşan Goody Çocuk Tiyatrosu’nun düzenlediği özel temsille Somalı minikler keyifli bir gün geçirdi.
Goody Çocuk Tiyatrosu’nun 2012 yılından bu yana sahneye koyduğu ‘Bir Dostluk Hikayesi’ oyun ile Soma’da yaklaşık 250 çocukla buluştuklarını anlatan Tiyatrokare’nin kurucusu ve Tiyatro Sanatçısı Nedim Saban, “Goody Çocuk Tiyatrosu olarak amacımız çocuklara hayvan sevgisinin önemini anlatmak olduğu kadar onların keyifli vakit geçirmesini de sağlamak. SOMA’daki çocukların yüzünde hafif bir tebessüm bırakabildiysek ne mutlu. Soma’daki bu temsil için emek harcayan ekip arkadaşlarım Eda Kaplan, Osman Kabakçı, Melih Özdoğan, Gamze Pelin Gökçe, Görkem Kandırmaz ve Engin Demircioğlu’na teşekkür ederim” dedi.
Çocuklarda hayvan sevgisini geliştirmek amacıyla projelendirilen ‘Bir Dostluk Hikayesi’ son iki yılda 40’a yakın eğitim kurumunda ve sayısız kültür merkezinde sahnelendi. 20 bin’den fazla ilkokul öğrencisine sanat aracılığıyla hayvan sevgisinin önemini anlattı. Bir ev köpeğiyle bir sokak kedisinin dostluğunu anlatan oyun ‘La Fontaine’ eserlerine atıfta bulunuyor. Ömür Gedik, Tuna Arman, Reyhan Karaca ve Yavuz Seçkin gibi hayvan haklarına duyarlı sanatçılar fabllardaki karga, öküz, kurbağa ve tilki gibi karakterleri canlandırarak oyuna destek veriyor.
DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü’nün Çocuk ve Genç Bölümü uzmanları tarafından da incelenip ilkokul çocukları için pedagojik açıdan uygunluğu onaylanan müzikli çocuk oyunu, çağımızın fabl olarak da gösteriliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Soma’da kenevir yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eğitimler yapıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gençlik, Kampta buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Canlar’da Bayrak töreni
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BİR DAKİKA
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yusuf’un mutlu günü

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!