https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

MHP’li Coşkun Kadın Hakları Gününü Kutladı

MHP’li Coşkun Kadın Hakları Gününü Kutladı
517 views
06 Aralık 2017 - 7:31

MHP Soma Kadın Kolları Başkanı Emel Coşkun, Soma’nın tek kadın muhtarı, Turgutalp Mahalle Muhtarı Gülay Erdal’ı ziyaret ederek 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Gününü kutladı.

MHP Soma İlçe Kadın Kolları yönetimi adına Başkan Emel Coşkun, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve Türk Kadınına Seçme, Seçileme Hakkı verilmesinin yıldönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

MHP Soma İlçe Kadın Kolları yönetimi ile birlikte Başkan Emel Coşkun Soma’nın seçilmiş bayanlarından Turgutalp Mahalle Muhtarı Muhtarı Gülay Erdal’ı ziyaret ettiler.

Ziyaretten sonra yaptığı açıklamasında; 5 Aralık 1934’te Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı tanımasıyla Türkiye’nin, birçok Avrupa ülkesinden daha önce kadın haklarına kavuştuğunu anımsatan Coşkun, “Olağanüstü şartlarda, erkeklerle omuz omuza savaşarak, adından kahramanlıkla söz ettiren Türk kadını, Cumhuriyetimizin mimarlarından olduğu gibi bugün de, eğitim alanından, sağlığa, hukuk alanından, sanata birçok alandaki çalışmalarıyla, dünya çapında başarılara imza atmış, Türkiye Cumhuriyeti’nin simgesi ve gurur kaynağı olmayı başarmıştır. Kadınlarımız siyasi arenada da son derece başarılı bir şekilde milletini temsil etme ve yönetme başarısını göstermiştir. Buna rağmen bugün hala kadınların yeterince desteklenmediği hatta çeşitli şekillerde şiddet, baskı ve haksızlığa maruz kaldıkları da gerçektir. Oysaki kadının desteklenerek güçlendirilmesi, toplumun da güçlenmesi anlamına gelmektedir. Dolayısıyla kadınlarımız ekonomik ve sosyal yaşama katılımı, karar verme süreçlerinde daha etkin rol oynaması, siyasal alanda daha yüksek oranlarda temsil edilmesi bir zorunluluktur” şeklinde konuştu.

Kadınların sorunlarının çözülmesi, bilinçlendirilmesi ve haklarının korunması için çaba gösteren gönüllü kuruluşların çalışmalarını yakından takip ettiklerini ve gereken desteği verdiklerini ifade eden Coşkun, “Türk kadınının hak ettiği değeri görmesi için gönüllü kuruluşların çalışmalarını mutlulukla izliyor, bu yöndeki çalışmaların artarak sürmesini diliyorum. Kadınlarımızın yalnızca seçme hakkını değil seçilme hakkını da kullanabilmesi için partimden aldığım destekle, tüm hemcinslerimi, aramıza siyaset yapmaya davet ediyorum. Ülkemizin içinde bulunduğu bu sıkıntılı günlerde Milliyetçi kadınlarımıza ihtiyacımız var. Kadınlarımızın aile yaşamında, eğitimde, sanatta, sporda, iş dünyasında, sosyal yaşamda ve ekonomide olduğu gibi, siyasette de hak ettikleri yere geleceklerine olan inancımla, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha minnet ve şükranla anıyor; sevginin, şefkatin ve özverinin simgesi olan tüm kadınlarımızın bu anlamlı gününü kutluyorum” dedi

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Somalılara aşure ikramı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Haydi bahçeye
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Başkanlar buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yaz kursu sona eriyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
2. akülü araç teslim edildi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Oruçlar açıldı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!