Soma Karaelmas Gazetesi

MHP Soma Dertlere Derman Oluyor

MHP Soma Dertlere Derman Oluyor
1.276 views
14 Kasım 2013 - 7:48

MHP Soma İlçe Başkanı Vedat Erdem, Darkale Maden işçilerinin üç (3) gündür MHP Soma ilçe teşkilatında dertlerine çare aradıklarını belirterek, “tüm siyasi oluşumlar seçim çalışması yaparken Mhp işçinin derdine eğilerek amacının sadece oy almak değil fayda sağlamak olduğunu ortaya koymuştur” dedi.
Maden işçilerinin üç (3) gündür MHP Soma ilçe teşkilatında dertlerine çare arıyorlar.
İhbar tazminatlarının ödenmeyecek oluşu, % 30 kesinti yapılarak 2015-2016 yıllarında peyder pey ödenecek kıdem tazminatları diğer sosyal hakların ellerinden alınışı, Darkale kapandı Azyak’ta çalışın diye dayatma yapılması ve burada da çalışma şartlarının kötü olduğunu söyleyen işçi, tamamen ne yapacağını bilemez durumda yetkililerden yardım bekliyor.
Darkale’de 800 e yakın olan çalışan sayısının tamamının Azyak’ta istihdam edilemeyeceğini ancak bir bölümün çalışabileceği göz önüne alınırsa işçinin tamamen mağdur edildiği görülmektedir. Azyak’ta çalışmayı kabul etmeyen işçi önce haklarının tamamının ödenmesini isterken, işveren üç günden fazla işe gelmeyenlerin iş aktinin sona erdirileceği tehdidini ortaya koymuştur, işçi üzerinden devletten yeni kömür sahası almak için işçiye eylem yapmaları konusunda baskı yapan idare yeni saha olursa tazminatlar ödenir aksi halde borç ödeyecek gücümüz yok gibi söylemlerle vatandaşı baskı altına almakta fakat basına tazminatların ödeneceği gibi söylemlerde bulunarak halkı aldatmaktadır, buda işçiyi iyice zıvanadan çıkartmıştır Sendikaların, müessesenin ve benzeri konumdaki kuruluşların sırt döndüğü işçi mağduriyetinin nasıl giderileceğini bilemez halde çırpınıyor.
Kendilerine kapı açanın birtek Mhp Soma olduğunu söyleyen işçilere başkan Vedat ERDEM sonuna kadar yardımcı olacağının sözünü vererek konuyu Mhp Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY’ a iletti, Erkan AKÇAY bu konuyu TBMM de dile getireceğini ifade ederek konuya eğilinmesi gerektiğini ve Soma işçisinin mağduriyetini gidermek adına gereken her şeyi yapacağını bildirdi. Aynı zamanda Sosyal Güvenlik Uzmanı ile de görüşen başkan Vedat ERDEM uzman ile işçiyi de görüştürdü ve işçinin derdine çözüm aranıyor. 13.11.2013 Çarşamba akşam saat 21:00 da BENGÜTÜRK TV’de Canlı yayında Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür KAYA’ nın katılacağı programa canlı bağlantı yapılarak işçinin sorunları aktarılacaktır. Soma Halkının gözü kulağı bu programda olacaktır. Tüm siyasi oluşumlar seçim çalışması yaparken Mhp işçinin derdine eğilerek amacının sadece oy almak değil fayda sağlamak olduğunu ortaya koymuştur.
Bu memleketin bir tek çakıl taşından dahi vazgeçmeye niyeti olmayan Milliyetçi camia işçisine de, köylüsüne de, gencine de yaşlısına da sonuna dek sahip çıkacaktır.

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!